Kolejny sukces tarnobrzeskich wioseł. Zawodnicy Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg zdobyli sześć medali [ZDJĘCIA]

Wioletta Wojtkowiak
Kolejny sukces na koncie młodych zawodników Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg. Reprezentanci klubu zdobyli sześć medali na dorocznych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików połączonych z regatami dzieci.

Swoją wysoką formę potwierdziła nasza dwójka młodzików Antoni Kołodziej - Aleksy Krystek, która w regatach K2 na 2000 metrów zdobyła brązowy medal. Jeszcze lepiej wypadły kajakarki w K1 dzieci na 300 metrów, gdzie wszystkie trzy miejsca na podium przypadły młodym tarnobrzeżankom. Na najwyższym stanęła Weronika Kukiełka, druga była Aleksandra Śleczko, a trzecia Zuzanna Dul.

Wśród chłopców w rywalizacji K1 dzieci na 300 metrów zwyciężył Adam Dzierzkowski. Ostatni z medali wywalczyła osada dziewcząt Weronika Kukiełka - Aleksandra Śleczko. W konkurencji K2 dzieci na 300 metrów dziewczyny zdobyły srebro.

W rywalizacji młodziczek na 2000 metrów Otylia Błażejczak była 8. Natomiast w zmaganiach młodzików również na tym samym dystansie Antoni Kołodziej zajął 5 miejsce, Aleksy Krystek - 6, Kacper Puzio - 8, Piotr Stępień - 21.

- Dla części naszej ekipy był to debiut w zawodach tej rangi. Wywalczone sześć medali w Katowicach, gdzie rywalizowało aż 14 klubów, należy uznać za spory sukces i dobry prognostyk na przyszłość - podkreśla szkoleniowiec tarnobrzeskiego klubu Piotr Kwasek.