Kolo-Mouani wciąż ma przed oczami zmarnowaną szansę w finale mundialu 2022. „Przegrałem ten pojedynek” – nie może sobie darować

Jacek Kmiecik
Strzał Randala Kolo-Mouaniego broni Emiliano Martinez w 3 minucie doliczonego czasu gry dogrywki finału mistrzostw świata w Katarze ATP/EASTNEWS
Francuski napastnik Eintrachtu Frankfurt, Randal Kolo-Mouani, nadal nie potrafi przeboleć swojej kapitalnej okazji do zdobycia bramki w doliczonym czasie gry dogrywki finału mistrzostw świata 2022 w Katarze. „Przegrałem ten pojedynek” – powtarza sobie, nie mogąc pogodzić się z zaprzepaszczeniem szansy na strzelenie zwycięstkiego gola, który zapewniłby pokonanie reprezentacji Argentyny i obronę tytułu „les Bleus”.

Kolo-Mouani: Nadal mam gulę w gardle

W 3. minucie doliczonego czasu dogrywki przy stanie 3:3 Kolo-Mouani wyszedł sam na sam z bramkarzem „Albicelestes”, Emiliano Martinezem, ale nie udało mu się go pokonać.

– Nadal przeglądam ten moment, znam go na pamięć. Potem mówię sobie: „Randal, musisz strzelać na bramkę”. Próbowałem strzelić w najbliższy róg, ale bramkarz świetnie obronił. Taki jest los. Przegrałem ten pojedynek. Mogłem podać do Kyliana (Mbappe – przyp. red.), bo on też miał dobrą pozycję, ale wtedy go nie widziałem. Później, kiedy przeglądałem wideo, zauważyłem, że były inne opcje, ale było za późno, nic już nie można było zrobić. Nadal mam gulę w gardle. Zostanie ze mną do końca życia – zacytował Kolo-Mouaniego beIN Sports.

Drugi wynik Kolo-Muaniego w historii Bundesligi

Kolo-Muani w 17 meczach bieżącego sezonu w Bundeslidze zdobył 7 bramek i zaliczył 10 asyst.

Odkąd Opta Sports zbiera statystyki Bundesligi (od sezonu 2004/05), tylko jednemu zawodnikowi udało się zdobyć więcej punktów w pierwszych 17 meczach Bundesligi w systemie bramka + podanie. Pomocnik Herthy Berlin, Marcelinho zaliczył 18 punktów w podobnym okresie w sezonie 2004/05.

Liderem asyst w Top 5, czyli pięciu najsilniejszych ligach w Europie jest ofensywny pomocnik Manchesteru City, Belg Kevin de Bruyne, który dotychczas zanotował 11 asyst w Premier League. Colo-Mouani oraz atakujący Paris-Saint Germain Argentyńczyk Lionel Messi i Brazylijczyk Neymar wykonali w obecnej kampanii po 10 asyst.