Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koncert Czerwonych Gitar w Stalowej Woli 19 lutego

Zdzisław Surowaniec
Zespół Czerwone Gitary w dzisiejszym składzie, nieco innym niż z początku kariery, ale równie fascynujący
Zespół Czerwone Gitary w dzisiejszym składzie, nieco innym niż z początku kariery, ale równie fascynujący Tadeusz Klocek
Legendarny zespół „Czerwone Gitary” da koncert w Stalowej Woli 19 lutego. To zespół, który od blisko 50-ciu lat wzrusza nas swoimi piosenkami.

Już trzecie pokolenie Polaków śpiewa ich przeboje. W ponad dwugodzinnym programie zabrzmią miedzy innymi takie hity jak „No bo ty się boisz myszy”, „Ciągle pada”, „Płoną góry, płoną lasy”, „Nie spoczniemy”, „Takie ładne oczy”, „Tak bardzo się starałem”.

Muzycy wykonają obszerne fragmenty piosenek Krzysztofa Klenczona - jednego z najpopularniejszych twórców i wykonawców polskiej muzyki pop, którego takie przeboje jak „Historia jednej znajomości”, „Kwiaty we włosach”, „Powiedz stary, gdzieś Ty był”, „10 w skali Beauforta”, „Matura”, czy „Biały krzyż”, zostaną przypomniane na tym koncercie. Nie zabraknie również piosenek, z ostatniego okresu działalności grupy.

Występy Zespołu Czerwone Gitary są zawsze bardzo gorąco przyjmowane przez widzów i dostarczają wyjątkowych wzruszeń, a wieloletnie sukcesy i osiągnięcia tego zespołu, uczyniły go Laureatem Plebiscytu na najpopularniejszy Polski Zespół XX wieku.
Zespół Czerwone Gitary powstał w 1965 roku w Gdańsku - Wrzeszczu. Muzycy przyjęli taką nazwę, bo gitary na których grali były czerwone. W 1966 roku ukazał się pierwszy album zespołu „To właśnie my”. Po tym rozpoczęło się pasmo sukcesów dla Czerwonych Gitar.

Ich kolejne płyty sprzedawały się w wysokich nakładach. W 1969 roku zespół otrzymał nagrodę „MIDEM” we francuskim Cannes, która przyznawana jest za największą liczbę sprzedanych płyt w kraju pochodzenia. W 1970 roku z grupy odszedł Krzysztof Klenczon, a zespół zniknął z polskiej sceny. Koncertował wtedy poza granicami kraju, w ZSRR i NRD. W 1991 zespół postanowił uczcić ćwierćwiecze istnienia, dając w Polsce serię koncertów. Zespół został ciepło przyjęty. W 1997 roku z grupy odszedł Seweryn Krajewski. Dwa lata później zespół wydał pierwszy od 24 lat album „...jeszcze gra muzyka”, który uzyskał status złotej płyty. W 2005 roku świętowali 40-lecie istnienia. Otrzymali Marmurowy Krążek za największa ilość sprzedanych płyt w historii polskiej muzyki.

Atrakcyjne mieszkanie może być Twoje. Wystarczy 29 złotych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie