Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs obcojęzyczny w Tarnobrzegu. Nikola Łysoń zauroczyła widownie postacią Charliego Chaplina

Grzegorz Lipiec
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3 w Tarnobrzegu przy współpracy z Tarnobrzeskim Domem Kultury zorganizował już IV edycję Międzyszkolnego Konkursu Obcojęzycznego „Najciekawsza osobowość niemieckiego lub angielskiego obszaru językowego” pod honorowym patronatem Grzegorza Kiełba prezydenta miasta Tarnobrzega. Nikola Łysoń zajęła pierwsze miejsce.

W tegorocznym konkursie na scenie TDK wystąpili uczniowie z tarnobrzeskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Młodzież, doskonaląc swoje umiejętności lingwistyczne oraz twórcze, przedstawiła publiczności wybrane przez siebie sylwetki znanych niemiecko- oraz anglojęzycznych postaci. Uczestnicy zaprezentowali osoby znane nie tylko z tabloidów, ale i z kart historii.

Prym w kategorii szkoły gimnazjalne wiodło bezapelacyjnie Gimnazjum numer 3.

Pierwsze miejsce przypadło w udziale Nikoli Łysoń, która zauroczyła widownię postacią brytyjskiego aktora i reżysera filmów niemych Charliego Chaplina. Drugie miejsce w tej samej kategorii wywalczyła Paulina Błasiak wcielając się w postać znanej piosenkarki Adele, która urzekła publiczność swoją wiedzą na temat wokalistki. Na trzecim miejscu uplasował się Hubert Wójtowicz, jako amerykański raper Kayne West.

Na pierwszym miejscu w kategorii szkoły ponadgimnazjalne znalazła się Beata Jurkowska - uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 opowiadając o jednym z najsłynniejszych niemieckich pisarzy, m.in. autorze „Ody do radości”- Fryderyku Schillerze.

Drugie miejsce wywalczyła uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 Aleksandra Kowal, która na długo utkwi w pamięci publiczności i jury jako jeden z Beatlesów - John Lennon.

Trzecie miejsce w tej samej kategorii zajęła Emine Zdybek - uczennica Zespołu Szkół Społecznych nr 1, która z ogromną pasją i niebagatelnymi umiejętnościami językowymi zaprezentowała cesarzową Austro-Węgier Sisi.

Na wyróżnienie zasłużył Marcin Walski, którego zobaczyliśmy w roli prezydenta Stanów Zjednoczonych Franklina Roosevelta.

Rywalizujących ze sobą wykonawców wspierał zespół muzyczny z „Budowlanki” w składzie Patrycja Sitek oraz Grzegorz Trelski, którzy wykonali w języku angielskim i niemieckim popularne utwory z czołowych list przebojów. Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez prezydenta miasta, Instytut Goethego oraz Arsenał Wiedeński. Licznie zgromadzona publiczność entuzjastycznie nagradzała brawami wykonawców, podziwiając ich kunszt językowy i umiejętności aktorskie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie