Koszykarki Stali pokonały Wisłę II

Arkadiusz KIELAR

Koszykarki pierwszoligowej Stali Stalowa Wola wygrały drugie spotkanie z rzędu. Jednak zwycięstwo nad Wisłą II Kraków nie przyszła im łatwo.

STAL STALOWA WOLA - Wisła II Kraków 68:61 (21:19, 19:19, 9:11, 19:12).

Stal: Parus 24, Czopor 15, Gołąbek 10, Rosochacka 7, Wydra 7 - Niemiec 3, Lisewska 2, Borówka Czenczek.

"Stalówki" w drugiej kwarcie prowadziły już 37:25 i wydawało się, że są na najlepszej drodze, by pewnie sięgnąć po wygraną. Jednak chwila dekoncentracji wystarczyła, by krakowianki doszły nasze na 40:38 po dwóch kwartach. Wyrównana walka trwała już do końca, na szczęście górą były nasze.

- Dziewczyny pokazały kilka niezłych, szybkich ataków - mówił Artur Karlik, trener Stali. - Ale gramy jeszcze zbyt "młodzieńczą" koszykówkę, brakuje rozwagi i skuteczności. Znowu przestrzeliliśmy za dużo rzutów osobistych, aż szesnaście.

W innych meczach: MOSM Bytom - Korona Kraków 59:73, Górnik Wieliczka - Gimball Tarnawa 86:59, MOSiR Mysłowice - AZS Rzeszów 70:86, Filar Sosnowiec - Rybitwy Kraków 70:55, MLKS Rzeszów - Żak Nowy Sącz - przełożony. Pauzował RMKS Rybnik.

1. Filar 4 8 292:215

2. STAL 4 7 240:281

3. Rybnik 3 6 259:133

4. Rybitwy 4 6 249:265

5. Korona 4 6 253:264

6. Bytom 4 5 261:255

7. Żak 3 5 173:167

8. Gimball 3 4 185:223