Koszykarki Stali Stalowa Wola pewnie pokonały rywalki z Częstochowy

Grzegorz Lipiec
Rozgrywająca Stali Stalowa Wola Martyna Kotula rzuciła w Akademiczkom z Częstochowy 31 punktów. Grzegorz Lipiec
AZS Politechnika Częstochowska Częstochowa- Stal Stalowa Wola 49:69 (13:24, 16:13, 8:20, 12:12)

Stal: Kotula 31, Bebło, Kaczor 10, Ł. Dul, Dudek 11 - Piech 12, Lasyk 4, Sztygar 1, J. Dul, Gołębiowska.

Wreszcie po trzech dotkliwych porażkach z rzędu drugoligowe koszykarki Stali Stalowa Wola wygrywają. Zielono-czarne nie dały najmniejszych szans zespołowi AZS-u Politechnika Częstochowska Częstochowa.

Już od pierwszych minut spotkania Stalówki dominowały nad rywalkami. Przede wszystkim nie szwankowała skuteczność, a i gra w obronie zespołu była popisowa. Drużyna prowadzona przez Bogusława Wołoszyna pozwoliła sobie na rozluźnienie w drugiej kwarcie. Jednak rozmowa w szatni okazała się na tyle mobilizująca, że dziewczęta w drugich 20 minutach gry kontrolowały wynik spotkania i odniosły zasłużone zwycięstwo.

- Nawet nie patrząc na to, że wygraliśmy, ale to było jak na razie najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu w tym sezonie. To cieszy i jest to nadzieja na kolejne zwycięstwa - komentuje Bogusław Wołoszyn.

W sobotę, 7 listopada, zielono-czarne zagrają na własnym parkiecie z rezerwami Wisły Kraków.