Koszykarze Siarki Jezioro Tarnobrzeg pokonani w Zielonej Górze

/gli/
Środkowy "Jeziorowców", Przemysław Karnowski (z numerem 24) nie zaliczy meczu w Zielonej Górze do udanych. Grzegorz Lipiec
W zaległym spotkaniu 6. kolejki Tauron Basket Ligi, Zastal Zielona Góra pokonał na własnym parkiecie Siarkę Jezioro Tarnobrzeg 90:75. O porażce zespołu Dariusza Szczubiała zadecydowała tragiczna postawa jego podopiecznych w drugiej kwarcie meczu.

16. kolejka Tauron Basket Ligi:

W sobotę, 17 grudnia, w Kołobrzegu miejscowa Kotwica będzie podejmowała w spotkaniu 16. kolejki Tauron Basket Ligi Siarkę Jezioro Tarnobrzeg.

Zastal Zielona Góra - SIARKA JEZIORO TARNOBRZEG 90:75 (27:25, 31:16, 18:15, 14:19)

Zastal: Flieger 4 (5 as.), Hodge 14 (2x3), Stelmach 17 (2x3, 5 zb.), Sroka 8 (2x3), Rajewicz 4 (6 zb.) oraz Dłoniak 9 (1x3), Chodkiewicz 1, Matczak 2, Mirković 18 (1x3, 9 zb.), Chanas 13 (1x3), Chodkiewicz.

Siarka Jezioro: Tiller 23, Corbett 18 (4x3, 7 zb.), Piechowicz 7 (1x3), Barycz, Doaks 11 (10 zb.) oraz Karnowski 10, Wyka 2, Rabka 4.

Zawodnicy Dariusza Szczubiała po zwycięstwie w sobotę nad Polpharmą Starogard Gdański 90:87 jechali do Zielonej Góry z nadzieją na sukces. O ile po pierwszej kwarcie była jeszcze na to szansa, tak fatalna druga kwarta przesądziła o lasach całego spotkania. Zielonogórzanie w tym fragmencie gry zaczęli od prowadzenia 20:4. W bardzo dobrej dyspozycji byli w środę: Walter Hodge, Kamil Chanas i Uros Mirković. W obronie gospodarze wyłączyli z gry Wojciecha Barycza i Marka Piechowicza, a osamotnieni w poczynaniach ofensywnych pozostali Amerykanie: JT Tiller oraz LaMarschall Corbett. W drugiej połowie "Jeziorowcy" nie byli w stanie "dogonić" rywala. Zielonogórzanie wygrali zasłużenie 90:75, tym samym przerwali fatalną passę czterech porażek z rzędu.

Więcej o spotkaniu w Zielonej Górze przeczytają Państwo w czwartkowym "Echu Dnia".