Koszykarze Siarki Tarnobrzeg nie zawiedli

Damian Szpak
Koszykarze tarnobrzeskiej Siarki (z piłką Piotr Miś, obok Tomasz Wojdyła), po emocjonującym i stojącym na dobrym poziomie spotkaniu pokonali rywali z Jeleniej Góry. M. Radzimowski
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg pokonali dobrze grających rywali z Jeleniej Góry. "Stalówka" przełożyła mecz w Kaliszu.

Tym razem koszykarze tarnobrzeskiej Siarki nie zawiedli i po dobrym oraz emocjonującym spotkaniu pokonali beniaminka z Jeleniej Góry. Nie grała "Stalówka", której mecz w Kaliszu został przełożony na 21 stycznia.

SIARKA TARNOBRZEG - Sudety Jelenia Góra 77:70 (12:21, 23:18, 22:19, 20:12).
Siarka: Krupa 21 (2x3), Miś 14, Baran 13, Rabka 6 (1x3), Marciniak - Wójcik 14 (2x3), Prażmo 6 (1x3), Woźniak 2, Zych 1, Szczytyński.

Sudety: Wojdyła 27 (1x3), Czech 14, Grygiel 6, R. Niesobski 5 (1x3), Matczak 2 - Jankowiak 8 (1x3), Samiec 6, Ł. Nierobski 2, Tarasiewicz, Wilusz.
Sędziowali: Jacek Rzeszotarski, Adrian Szczotka i Jan Kuniec. Widzów 450.
Tarnobrzeżanie błysnęli w tym meczu charakterem, wygrali z przeciwnikiem oraz… fatalnie prowadzącymi chwilami mecz arbitrami.

AWARIA ZEGARA

Już w pierwszej minucie mecz został przerwany, ponieważ nastąpiła awaria zegara odmierzającego czas 24 sekund. Jednak po kilku chwilach usterka została naprawiona i koszykarze mogli wznowić grę. W czwartej minucie po "trójce" Bartosza Krupy, "Siarkowcy" prowadzili 10:6 i od tego momentu… przestali grać.

W kolejnych sześciu minutach goście zdobyli 15 punktów, tarnobrzeżanie natomiast tylko dwa. Pod koniec kwarty kapitan drużyny Krzysztof Zych popisał się niechlubnym "osiągnięciem", bowiem w ciągu 145 sekund zapisał na swoim koncie, aż cztery faule. Nie takiego powrotu do gry po kontuzji ze strony tego zawodnika oczekiwali kibice.

KONCERTOWA GRA

Początek drugiej kwarty w wykonaniu tarnobrzeskich koszykarzy również był słaby. W 14 minucie po celnym rzucie zza linii 6,25 Jędrzeja Jankowiaka było już 19:31, ale od tego momentu to nasi zawodnicy zaczęli grać koncertowo i po czterech minutach był już remis 33:33. Ale goście szybko odzyskali prowadzenie. Trzecia "ćwiartka" była ona najbardziej wyrównana, a co się z tym wiąże ciekawa. W 25 min na prowadzenie wyszyli gospodarze, kiedy to Bartosz Krupa trafił za trzy i było 49:48.

W ostatniej "ćwiartce" przewagę uzyskali "Siarkowcy" i to oni prowadzili grę odnosząc zasłużone zwycięstwo. W Siarce na największe brawa zasłużyli: Mariusz Wójcik oraz młodzieżowcy, Michał Rabka, Sergiusz Prażmo i Michał Woźniak.
W pozostałych spotkaniach: Asecco Prokom II Sopot - MOSiR Krosno 60:78, Znicz Pruszków - Resovia Rzeszów 85:73, Żubry Białystok - AZS AWF Katowice 78:54, Big Star Tychy - MKS Dąbrowa Górnicza 79:70, Sokół Łańcut - Polonia 2011 Warszawa 58:66, Zastal Zielona Góra - ŁKS Łódź 61:64. AZS Kalisz - STAL STALOWA WOLA - przełożony na 21 stycznia.

W następnej kolejce, 3 stycznia: STAL - Żubry, Dąbrowa - SIARKA.