Koszykarze Siarki Tarnobrzeg przełamali niemoc i są bliżsi utrzymania w pierwszej lidze

Sebastian Szpak
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg w pierwszym meczu play out pierwszej ligi pokonali rywali z Siedlec. Marcin Radzimowski
W sobotnim pierwszym meczu play out pierwszej ligi koszykarzy Siarka Tarnobrzeg wygrała z Siedleckim Klubem Koszykówki Siedlce 85:64 (21:21. 23:22, 15:14, 26:7).

Siarka: Sewioł 22 (1x3), Nowicki 21 (4x3), Czyżnielewski 20 (4x3), Stanios 11, Pabianek 5 – Rypiński 4, Gazarkiewicz 2.

Siedlce: Sobiło 16 (3x3), Wróbel 15 (2x3), Król 11 (1x3), Obarek 9 (1x3), Rajewicz 5, Czosnowski 5, Migała 2, Nędzi 1.

Koszykarze Siarki uczynili pierwszy, jakże ważny krok i walce o utrzymanie w pierwszej lidze.

Gospodarze pierwszego spotkania rozpoczęli je bardzo obiecująco. Po pięciu minutach i celnym wolnym Wiktora Sewioła tarnobrzeżanie wygrywali 16:6. Dobra gra Siarki szybko się skończyła, miejscowi zaczęli popełniać proste błędy co wykorzystali siedlaczanie, a pierwsza kwarta zakończyła się remisem.

Pierwsze punkty drugiej kwarty zdobył Kamil Czosnowski. Po chwili za trzy celnie przymierzył były gracz Stali Stalowa Wola Rafał Sobiło. Kiedy do kosza Siarki trafił były koszykarz tarnobrzeskiego klubu Rafał Rajewicz siedlczanie wygrywali już 19:21 a miejscowi wyglądali na oszołomionych. Nielicznie kibice tarnobrzeskiej drużyny z rezygnacją wymownie łapali się za głowę wymownie pokazując co myślą o beznadziejnej postawie gospodarzy. Miejscowi podjęli jednak walkę i po dwóch minutach gry w drugiej ćwiartce przegrywali już tylko 29:31. Cztery minuty przed przerwą za dwa trafił Jakub Stanios, a Siarka przegrywała wtedy tylko 32:33. Po chwili był remis po 33, ale wtedy za trzy trafił gracz gości Mecz nabrał rumieńców. Po punktach zdobytych przez Pawła Nowickiego gospodarze wygrywali 40:36.

Po pierwszej połowie Siarka prowadziła punktem 44:43, a najskuteczniejszym w ekipie z Tarnobrzega był Wiktor Sewioł, który zdobył 16 punktów. W drużynie z Siedlec 12 „oczek” miał na swoim koncie Rafał Sobiło.

Druga połowa rozpoczęła się po myśli gospodarzy. Najpierw z dwóch wolnych spudłował Wróbel, a następnie za dwa trafił Nowicki. Później na parkiecie dominował olbrzymi chaos. Niemoc przerwał Wróbel wyprowadzając miejscowych na prowadzenie 51:50. Na 2.42 minuty prze końcem trzeciej ćwiartki Siarka po rzucie za trzy punkty Filipa Czyżnielewskiego Siarka wyszła na prowadzenie 53:51. Siedlczanie szybko wyrównali, ale po chwili Czyżnielewski znów trafił za trzy.

Po trzech kwartach bliższa zwycięstwa była Siarka, która wygrywała 59:57. Ostatnie 10 minut meczu celnym rzutem za dwa punkty rozpoczął Mateusz Gazarkiewicz. To był sygnał do ataku dla miejscowych, którzy po szybko uzyskali 10-punktową przewagę 67:57. Goście szybko odrobili cztery punkty, ale miejscowi nie ustępowali. Kiedy na 5,02 minuty przed końcem Jakub Stanios trafił za trzy punkty było 72:61 i goście odpuścili.

Rywalizacja toczyć się będzie do trzech wygranych. Drugie spotkanie Siarki z SKK Siedlce rozegrane zostanie w niedzielę 15 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu, początek o godzinie 17.30.