Koszykarze Siarki Tarnobrzeg znów przegrali. Radosnych świąt nie będzie

Piotr Szpak
Tomasz Wojdyła (z piłką) starał się w sobotnim meczu jak mógł, ale rywale byli znacznie lepsi. Grzegorz Lipiec
Jedenastej już porażki w tym sezonie doznali koszykarze Siarki Tarnobrzeg, którzy w sobotni wieczór przegrali we własnej hali z Energą Czarnymi Słupsk 76:89.

Tylko najwięksi optymiści mogli liczyć na zwycięstwo tarnobrzeskiego zespołu. który walczył jak tylko mógł, ale lepsi okazali się zawodnicy grający w słupskiej drużynie. Radosnych świąt fani basketu w Tarnobrzegu mieć nie będą, ale na pociesznie pozostało im oklaskiwanie przez długie minuty pierwszej kwarty spotkania dobrej gry swego zespołu.

Nie leży nam drużyna ze Słupska. Liczyłem, że powalczymy o pierwsze zwycięstwo z tym zespołem, ale nie daliśmy rady. Niestety, w każdej kwarcie mieliśmy po minucie przestoju, który decydował o końcowym wyniku. Kiedy zbliżaliśmy się do rywali to oni szybko nam uciekali, a ta trzynastopunktowa przegrana jest atykwatna do tego do się działo na boisku – mówił po meczu szkoleniowiec tarnobrzeskiego zespołu Zbigniew Pyszniak.

Najskuteczniejszym w tarnobrzeskim zespole był Amerykanin Travis Releford, który zdobył 24 punkty.
- Starliśmy się, ale rywale szybko nam odjeżdżali punktowo i nie byliśmy w stanie ich dogonić. Dla nas to nie koniec sezonu, liczymy, że w następnych meczach będziemy lepiej – mówił Releford.

W kolejnym meczu drużyna Siarki zagra na wyjeździe z Polfarmexem Kutno, a spotkanie to odbędzie się w czwartek 29 grudnia, początek o godzinie 18.

Tarnobrzescy kibice swoich pupili zobaczą w akcji dopiero w sobotę 7 stycznie o godzinie 18, kiedy to w pierwszym meczu 2017 roku ekipa Siarka zagra we własnej hali z AZS Koszalina.