Koszykarze Stali Stalowa Wola przegrali na koniec sezonu zasadniczego

Grzegorz Lipiec
Koszykarze Stali Stalowa Wola w niedzielny wieczór przegrali z TBV Startem Lublin. Grzegorz Sobieraj
Koszykarze Stali Stalowa Wola na koniec sezonu zasadniczego drugiej ligi przegrali z TBV Startem Lublin 67:84.

Stal Stalowa Wola - TBV Start Lublin 67:84 (11:26, 24:20, 18:25, 14:13)
Stal
: Zaguła 27, Warszawski 21, Kaczmarski 5, Partyka 4, Wojtanowicz 2, Nowak 2, Pietras 2, Tabor 2, Buczek 2, Bandyga, Łabuda.

Start: Bonarek 18, Jankowski 17, Dziemba 15, Ciechociński 14, Kowalski 9, Pelczar 7, Trojan 4.

W niedzielny wieczór koszykarze Stali Stalowa Woli rozegrali ostatni mecz sezonu zasadniczego w drugiej lidze. Rywalem był TBV Start Lublin, który walczył o uniknięcie play-out. Goście przyjechali do Stalowej Woli szalenie zmotywowani i wzmocnieni zawodnikami z pierwszego ekstraklasowego zespołu. Zaczęło się obiecująco w wykonaniu Stali, bo za trzy punkty trafił Adrian Warszawski. Jednak z każdą kolejną minutą przewaga zespołu prowadzonego przez Michała Jankowskiego, Bartosza Ciechocińskiego, Łukasza Bonarka oraz Jarosława Trojana nie podlegała dyskusji. Wystarczy napisać, że pierwsze 10 minut gry zakończyło się wygraną lublinian 26:11.

Miejscowi zabrali się za odrabianie strat w drugiej kwarcie. Chcoć na początku nie wyglądało to najlepiej. Na szczęście zielono-czarni mieli wtedy świetnie dysponowanego Dawida Zagułę. To właśnie po jego akcjach udało się zniwelować przewagę Startu do 11 punktów. Kibice Stali liczyli na to, że po przerwie ich pupile rzucą się do natarcia. Zaczęło się źle, bo za trzy punkty trafił Bartosz Ciechociński. Odpowiedział Warszawski, ale goście byli w niedzielę świetnie dysponowani jeśli chodzi o rzuty za trzy punkty i to właśnie dzięki nim szybko oddali się od Stali. Na ostatnią część spotkania zielono-czarni wychodzili przegrywając różnicą aż 18 punktów.

Ostatnia część spotkania zaczęła się obiecująco, bo Stal zaliczyła serię 6:0! Starty jednak były już spore, a doświadczony skład Startu nie dał sobie wydrzeć tej cennej wygranej. Zielono-czarnym pozostaje cieszyć się z szóstego miejsca na koniec sezonu zasadniczego. W pierwszej rundzie play-off koszykarze Stali Stalowa Wola zagrają z trzecią drużyną rozgrywek, czyli Syntexem Księżak Łowicz i nie będzie to łatwe spotkanie dla naszej ekipy.

Wyniki spotkań ostatniej kolejki: AZS UMCS Lublin - KK Warszawa 69:64, AZS Galeria Echo Kielce - ŁKS Łódź 54:74, Księżak Łowicz - Tur Basket Bielsk Podlaski 82:68, Rosa Sport Radom - Żubry Leo-Sped Białystok 74:60, KKS Pro-Basket Kutno - Shmoolky Warszawa 72:61, KU AZS UJK Kielce - Sokół Ostrów Mazowiecka 108:91.