Koszykarze Stali Stalowa Wola przegrali w Zielonej Górze z Zastalem

Arkadiusz KIELAR
Koszykarze Stali Stalowa Wola (z piłką Michał Wołoszyn) musieli uznać wyższość Zastalu w Zielonej Górze. M. Radzimowski
Tylko dwóch porażek doznali koszykarze Stali Stalowa Wola w ostatnich 12 spotkaniach. Przegrali z Polonią 2011 w Warszawie i Zastalem w Zielonej Górze.

Ważne dla układu
W rozegranym awansem spotkaniu w pierwszej lidze koszykarzy Stal Stalowa Wola nie dała rady w środę Zastalowi w Zielonej Górze. Pojedynek został przesunięty z najbliższej soboty ze względu na udział juniorów starszych "Stalówki" w weekend w półfinałach Mistrzostw Polski.

Zastal Zielona Góra - STAL STALOWA WOLA 72:57 (17:10, 20:19, 9:15, 26:13).
Stal: Andrzejewski 14, Piechowicz 14, Partyka 6, Klima, Szpyrka - Wołoszyn 13 (1x3), Szczepaniak 8 (1x3), Lisewski 2.

Zastal: Wiśniewski 20 (2x3), Wiekiera 14, J. Kalinowski 16 (4x3), Chodkiewicz 7 (1x3), Wróbel 6 - Sarzało 7 (1x3), M. Wilczek 2, Ł. Wilczek, Olszewski.

Wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na parkiecie. Po trzeciej kwarcie było tylko 46:44 dla miejscowych, a w 35 minucie remis 52:52, po "trójce" Bartłomieja Szczepaniaka.
Więcej nerwów zachowali jednak miejscowi, a ich "odjazd" w końcówce zaczął się od odgwizdania przez sędziów przewinienia umyślnego Adamowi Lisewskiemu.
Wcześniej, w drugiej kwarcie, arbitrzy odgwizdali też przewinienie techniczne Michałowi Wołoszynowi, który protestował, że w podkoszowej akcji był faulowany. Szkoda tego meczu, bo "stalowcy" byli bliscy niespodzianki, a spotkanie było ważne dla układu tabeli.

Zastal, który przegrał w pierwszym pojedynku w Stalowej Woli 62:69, zniwelował straty i ma teraz korzystniejszy bilans ze "Stalówką".
W innym meczu rozegranym awansem: Znicz Pruszków - Polonia 2011 Warszawa 82:80. W meczu zaległym: Resovia Rzeszów - Sokół Łańcut 56:63.
W sobotę rozegrane zostaną pozostałe spotkania 26 kolejki spotkań.
Siarka Tarnobrzeg o godzinie 18 podejmuje we własnej hali Big Star Tychy.