Koszykarze Stali Stalowa Wola przegrali z Księżakiem Łowicz

Grzegorz LIPIEC
Koszykarze Stali Stalowa Wola po walce przegrali z Księżakiem Łowicz.
Koszykarze Stali Stalowa Wola po walce przegrali z Księżakiem Łowicz. Grzegorz Lipiec
Drugoligowi koszykarze Stali Stalowa Wola mieli szansę na pokonanie Księżaka Łowicz, ale nieznacznie ulegli. Stal Stalowa Wola - Księżak Łowicz 56:58 (24:14, 10:24. 14:8, 8:12)

Stal: Konieczny 20 (4x3), Zaguła 11, Partyka 9 (1x3), Pawlus 6, Wojtanowicz 4 - Łabuda 5 (1x3), Bandyga 1, Pietras, Kułaga, Nowak.

Księżak: Makuch 7 (1x3), Włuczyński, Cukierada 14, Wójcik 13, Świderski 3 (1x3) - Piątek 10, Fąfara 6, Siemieńczuk 5 (1x3).
Koszykarze Stali Stalowa Wola byli bardzo blisko sprawienia sporej niespodzianki. Drużyna Bogdana Pamuły przegrała po emocjonującej końcówce z liderem drugiej ligi Księżakiem Łowicz.

Początek meczu wyraźnie dla podopiecznych trenera Pamuły, w kolejnej kwarcie wyraźnie dominowali goście i właśnie pierwsze 20 minut gry zapowiedziało prawdziwe emocje. Stalówka rozpoczęła mecz od wyśmienitej serii 13:2. Księżak miał wyraźne problemy zarówno w obronie, jak i w ataku. Ostatecznie zielono-czarni schodzili po dziesięciu minutach z przewagę 10 punktów.

W drugiej kwarcie Księżak poprawił defensywę i zaczął grać skuteczniej. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Szybko straty zostały odrobione, a łowiczanie wyszli nawet na czteropunktowe prowadzenie. Trzecia kwarta to ponownie wyśmienita gra Stali.

W tej części gry świetnie spisywał się lider zielono-czarnych Rafał Partyka, któremu wydatnie pomagali Sylwester Konieczny oraz Dawid Zaguła. Zgodnie z przewidywaniami ciężkie chwile przeżywali wysocy zawodnicy Stali. Księżak dominował w walce o zbiórki. Ostatnie dziesięć minut to prawdziwa próba nerwów. Wielka szkoda, że zwycięsko wyszli z niej zawodnicy z Łowicza. Jeszcze na trzy minuty przed końcem Stal prowadziła trzema oczkami. Niestety, wtedy do głosu doszli goście, którzy wyszli na prowadzenie i nie dali go sobie odebrać.