KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg dwukrotnie pokonał MUKS Skania Nadarzyn w meczu ekstraklasy kobiet

Damian Wiśniewski
Elizabeta Samara we wtorek była w świetnej formie
Elizabeta Samara we wtorek była w świetnej formie Marcin Radzimowski
Mistrzynie Polski, zawodniczki KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg zagrały we wtorek szóstego kwietnia dwa mecze ligowe przeciwko temu samemu rywalowi. Na ich drodze stanęły tenisistki stołowe zespołu MUKS Start Nadarzyn.

MUKS Start Nadarzyn - KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 1:3
Paulina Krzysiek - Elizabeta Samara 0:3 (8:11, 5:11, 9:11)
Katarzyna Ślifirczyk - Wiktorija Pawłowicz 1:3 (11:6, 6:11, 7:11, 7:11)
Dominika Wołowiec - Julia Ślązak 3:1 (8:11, 11:8, 11:9, 11:8)
Paulina Krzysiek - Wiktorija Pawłowicz 1:3 (7:11, 11:9, 7:11, 4:11).

Dla tarnobrzeżanek był to niezwykle pracowity dzień, podobnie, jak dla ich rywalek. Ich pierwszy wtorkowy pojedynek był zaległym spotkaniem z szóstej kolejki, a drugi meczem rozegranym zgodnie z terminarzem.

W pierwszym z tych dwóch wtorkowych rywalizacji podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka rozegrały łącznie cztery pojedynki. Bardzo dobrze mecz zaczęła Elizabeta Samara - Rumunka nie oddał Paulinie Krzysiek ani jednego seta wygrywając swoje partie kolejno do ośmiu, pięciu oraz do dziewięciu.

Jako druga do stołu podeszłą Woktorija Pawłowicz, która 3:1 pokonała Katarzynę Ślifirczyk. Białorusinka z tarnobrzeskiej drużyny przegrała wyraźnie pierwszego seta z Katarzyną Ślifrczyk, ale potem była górą.

Jedyną, która w tym meczu przegrała swój pojedynek w Enea Siarkopolu była Julia Ślązak, która uległa Dominice Wołowiec. Wiktorija Pawłowicz wygrała jednak dodatkowy mecz z Pauliną Krzysiek znów ulegając tylko w jednym secie. Tym samym Enea Siarkopol wygrał cały mecz 3:1.

Mecz był rozgrywany w Tarnobrzegu, ale formalnie jego gospodarzem była drużyna z Nadarzyna. Drugie wtorkowe spotkanie zakończyło się po zamknięciu tego wydania gazety. Wynik jest na www.echodnia.eu.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg MUKS Start Nadarzyn 3:2
Elizabeta Samara - Katarzyna Ślifirczyk 3:0 (11:2, 11:3, 11:8)
Wiktorija Pawłowicz - Paulina Krzysiek 2:3 (11:4, 11:9, 9:11, 8:11, 4:11)
Agata Zakrzewska - Dominika Wołowiec 1:3 (12:10, 10:12, 11:13, 9:11)
Elizabeta Samara - Paulina Krzysiek 3:0 (11:3, 11:9, 13:11)
Wiktorija Pawłowicz - Katarzyna Ślifirczyk 3:0 (11:6, 11:3, 11:6).

W drugim wtorkowym pojedynku było znacznie więcej emocji. Tarnborzeżanki i ich przeciwniczki z Nadarzyna stoczyły aż pięć pojedynków.

Najlepszą zawodniczką niewątpliwie była Elizabeta Samara. Rumunka najpierw nie dała szans Katarzynie Ślifirczyk, a następnie wygrała z Pauliną Krzysiek. W obu tych pojedynkach była indywidualna mistrzyni Europy nie straciła ani jednego seta. W pierwszym wygrywała do dwóch, do trzech i do ośmiu, a w drugim do trzech, do dziewięciu i do jedenastu. Paulina Krzysiek sprawiła jej więcej problemów.

Ona może ten dzień zapisać po stronie plusów. W pierwszym pojedynku drugiego meczu zrewanżowała się bowiem Wiktorii Pawłowicz i ograłą ją 3:2, mimo że w setach przegrywała już 0:2. Zwłaszcza piąta partia w jej wykonaniu była świetna, ponieważ wygrała ją do czterech. Białorusinka z tarnobrzeskiej drużyny zrehabilitowała się natomiast wygrywając w ostatnim meczu z Katarzyną Ślifirczyk do zera. W żadnym z setów nie pozwoliła rywalce na przekroczenie granicy sześciu punktów.

Z Dominiką Wołowiec przegrała natomiast Agata Zakrzewska, choć ich mecz był bardzo wyrównany. Żaden z setów nie zakończył się wyższą niż dwupunktową wygraną którejś z zawodniczek.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani