KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg po emocjonującym meczu ograł SKTS Sochaczew. Elizabeta Samara nie dokończyła swojego meczu

Damian Wiśniewski
Elizabeta Samara nie dokończyła niedzielnego meczu
Elizabeta Samara nie dokończyła niedzielnego meczu Marcin Radzimowski
W niedzielny wieczór KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg ograł SKTS Sochaczew. Mecz z kontuzją zakończyła Rumunka, Elizabeta Samara.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg - SKTS Sochaczew 3:2
Elizabeta Samara - Magdalena Sikorska 3:0 (11:8, 11:5, 11:9)
Wiktorija Pawłowicz - Irina Ciobanu 2:3 (6:11, 10: 12, 11:6, 11:3, 8:11)
Agata Zakrzewska - Daria Łuczakowska 3:2 (11:9, 9:11, 8:11, 11:8, 11:6)
Elizabeta Samara - Irina Ciobanu 0:3 (8:11, 7:11, 0-11-krecz)
Wiktorija Pawłowicz - Magdalena Sikorska 3:0 (11:5, 11:7, 11:7).

W niedzielnym spotkaniu w zespole z Tarnobrzega nastąpiła jedna zmiana - Agata Zakrzewska zastąpiła przy stole Julię Ślązak i pokonała po emocjonującym pojedynku Darię Łuczakowską w pięciu setach. Był to pojedynek numer trzy w starciu Enea Siarkopolu z SKTS Sochaczew.

Wcześniej mecz od pewnej wygranej z Magdaleną Sikorską zaczęła Rumunka, Elizabeta Samara. W meczu numer dwa inna reprezentantka Rumunii, Irina Ciobanu, ograła 3:2 Wiktoriję Pawłowicz z Bałorusi, bohaterkę sobotniego meczu we Wrocławiu.
W meczu numer cztery mogliśmy obserwować rywalizację Samary z Ciobanu. I kto wie, jakby się ona zakończyła, gdyby nie kontuzja jednej z nich.

W dwóch pierwszych setach wygrywała Ciobanu, ale można było zauważyć, że Elizabeta Samara zmaga się z jakimś urazem. Okazało się, że to kontuzja pleców, która na dodatek byłej mistrzyni Europy uniemożliwi dalszą grę. Podopieczna trenera Zbigniewa Nęcka była zmuszona skreczować, dzięki czemu Irina Ciobanu wygrała swój drugi pojedynek tego wieczora.

Znów więc wszystko miało się rozstrzygnąć w pięciu meczach i znów miała to zrobić Wiktorija Pawłowicz. Nie zawiodła i pokonała Magdalenę Sikorską bez straty seta.