KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg pokonała 3:0 Chrobry Międzyzdroje

Grzegorz Lipiec
Serbka Andrea Todorović z KTS Siarki-ZOT Tarnobrzeg zagrała dwa wyrównane sety z Joanną Kiedrowską, ale ani na moment jej wygrana nie była zagrożona. Grzegorz Lipiec
Liderki ekstraklasy, tenisistki stołowe KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg bez większych kłopotów rozprawiły się w piątkowy wieczór z Chrobrym Międzyzdroje.

UKS Chrobry Międzyzdroje - KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg 0:3

Wyniki gier:
Joanna Kiedrowska - Andrea Todorović 0:3 (7-11, 8-11, 6-11)
Anna Zielińska - Li Qian 0:3 (5-11, 2-11, 3-11)
Sylwia Wandachowicz - Kinga Stefańska 1:3 (6-11, 11-7, 8-11, 7-11)

Zgodnie z oczekiwaniami liderki ekstraklasy kobiet w tenisie stołowym, czyli KTS Siarka-ZOT Tarnobrzeg pokonały 3:0 przedostatni zespół w tabeli, UKS Chrobry Międzyzdroje. Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka pokazały, że są w odpowiedniej formie. Większych kłopotów z Anną Zielińską nie miała Li Qian. Z kolei Serbka Andrea Todorović zagrała dwa wyrównane sety z Joanną Kiedrowską, ale ani na moment jej wygrana nie była zagrożona.

Największe kłopoty miała Kinga Stefańska, która przegrała w drugim secie z Sylwią Wandachowicz. 42-letnia doświadczona zawodniczka gospodyń nie była jednak w stanie przechylić szali wygranej na swoją korzyść.

Kingę czeka pracowity weekend, bo po powrocie z Międzyzdrojów kapitana tarnobrzeskiej drużyny Kingę Stefańską czeka udział w Indywidualnych Mistrzostwach Podkarpacia, które rozegrane zostaną w Krośnie, gdzie wszystkie zawodniczki rywalizować będą o pierwsze miejsce uprawniające do uczestnictwa w Indywidualnych Mistrzostwach Polski.

Do ligowego grania Siarka wróci 12 lutego, kiedy to zagra na wyjeździe z AZS AJD Częstochowa. Wcześniej, bo 27 stycznia tarnobrzeżanki czeka pierwszy mecz 1/4 finału Ligi Mistrzyń z UCAM Cartagena, a rewanż w Tarnobrzegu zostanie rozegrany w piątek, 10 lutego.