Lekkoatleci Victorii Stalowa Wola i Stali Nowa Dęba wywalczyli medale mistrzostw Polski

/ARKA/
Artur Brzozowski (w środku) wywalczył złoty medal w chodzie na 20 kilometrów.
Nie zawiedli nasi lekkoatleci w mistrzostwach Polski seniorów w Toruniu i wracają z medalami. W biegu na 1500 metrów srebro wywalczyła Danuta Urbanik z Victorii Stalowa Wola, srebrny medal zdobył też w biegu na 800 metrów Kamil Gurdak ze Stali Nowa Dęba.

Złoty medal w chodzie na 20 kilometrów zdobył Artur Brzozowski, były zawodnik Sparty Stalowa Wola, który reprezentuje obecnie AZS AWF Katowice. W biegu na 800 metrów brązowy medal zdobyła wychowanka Victorii Stalowa Wola, obecnie AZS AWF Warszawa - Joanna Jóżwik. Ta zawodniczka walczyła także w sztafecie 4x400 metrów i ze swoimi klubowymi koleżankami zdobyły złote medale.

Złoty medal zdobył także w skoku w dal Adrian Strzałkowski, w przeszłości zawodnik Sparty Stalowa Wola, a obecnie MKS Aleksandrów Łódzki.

We włoskim Rieti lekkoatleci walczyli z kolei w mistrzostwach Europy juniorów, w biegach na 3000 i 5000 metrów startowała zawodniczka Victorii Stalowa Wola, Anna Wójcik. Na tym pierwszym dystansie nasza biegaczka zajęła 11. miejsce, a na drugim 15. pozycję.

Więcej w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Echa Dnia.