Lekkoatleta Stali Nowa Dęba mistrzem szkolnych przełajów

/PISZ/
Szymon Zięba ze swoim nauczycielem od wychowania fizycznego w Gimnazjum w Majdanie Królewskim. Archiwum prywatne
Kolejny raz swój talent do biegania zaprezentował młody 13-letni lekkoatleta Stali Nowa Dęba Szymon Zięba.

W Kolbuszowej odbył się finał wojewódzki Szkolnego Związku Sportowego w biegach przełajowych.

Na starcie stanęło kilkuset uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całego Podkarpacia, którzy pomyślnie przeszli eliminacje gminne i powiatowe. Duży sukces odniósł w tych zawodach uczeń Gimnazjum w Majdanie Królewskim Szymon Zięba, który w rywalizacji 82 zawodników na dystansie 1200 metrów po bardzo dobrym biegu zdobył złoty medal i tytuł mistrza Podkarpacia SZS w biegach przełajowych. To drugi z rzędu złoty medal w tej imprezie tego młodego zawodnika, gdyż w ubiegłym roku reprezentując Szkoły Podstawowej w Komorowie, zdobył złoty medal w Przemyślu.

Szymon przed biegiem był zdecydowanym faworytem do zwycięstwa, gdyż w obecnym sezonie w swojej kategorii wiekowej posiada najlepsze czasy w kraju na dystansach 600, 1000 oraz 2000 metrów. Poza Szymonem doskonale spisał się również uczeń SP nr 3 w Nowej Dębie Marek Mangione, który zwyciężył w biegu chłopców z trzecich i czwartych klas szkół podstawowych.

Wysokie czwarte miejsce w rywalizacji chłopców z drugich i trzecich klas gimnazjum wywalczył Arkadiusz Urbaniak z Gimnazjum w Ślęzakach. Poza tym Jakub Obara ze SP w Komorowie, był piąty w rywalizacji klas trzecich i czwartych na dystansie 500 metrów.