Lekkoatletka z Nowej Dęby Katarzyna Wojciechowska wygrała bieg na warszawskich Bielanach

/PISZ/
Katarzyna Wojciechowska na najwyższym stopniu podium w Warszawie.
Katarzyna Wojciechowska na najwyższym stopniu podium w Warszawie. Archiwum prywatne
Kolejny raz talentem błysnęła lekkoatletka Stali Nowa Dęba Katarzyna Wojciechowska, która zajęła pierwsze miejsce w rywalizacji juniorek podczas rozegranego w Warszawie biegu o puchar burmistrza dzielnicy Bielany.

Ogólnopolskie Biegi Chomiczówki oraz Bielan, które tradycyjnie inaugurują nowy sezon biegowy w Polsce, miały silną obsadę. Corocznie na starcie stają czołowi biegacze w Polsce pragnący sprawdzić swoją formę w silnej stawce rywali z całej Polski. W biegu Bielan bardzo dobrze wystartowała niespełna 16-letnia zawodniczka Stali Nowa Dęba Katarzyna Wojciechowska , która zajęła trzecie miejsce w kategorii open kobiet otrzymując Puchar burmistrza dzielnicy Bielany , a poza tym zdecydowanie zwyciężyła wśród juniorek. Nowodębianka trasę długości 5000 metrów pokonała w czasie 19 minut i 30 sekund, który to wynik jest jej nowym rekordem życiowym. Trenerem nowodębianki jest Bogdan Karkut.

W biegu wystartowało 500 zawodników i zawodniczek, a zwyciężyli: Michał Bernaldelli ze Szczecina oraz Joanna Tekień z Warszawy.

Bezpośrednio z zawodów Kasia udała się do Ulanowa gdzie od soboty trwa zgrupowanie kadry województwa podkarpackiego.