Li Qian nie zawiodła i przyczyniła się do zwycięstwa Polek z Francuzkami

Piotr Szpak
Li Qian nie zawiodła i przyczyniła się do zwycięstwa Polek z Francuzkami Grzegorz Lipiec
Od środowego zwycięstwa 3:0 z Francją rozpoczęły swój udział w rozgrywanych w Luksemburgu drużynowych Mistrzostwach Europy tenisistki stołowe reprezentacji Polski.

Wyniki gier:

Natalia Partyka – Stephanie Loeuillette 3:0 (11:7, 11:8, 12:10),

Katarzyna Grzybowska-Franc – Laura Gasnier 3:2 (9:11, 11:5, 10:12, 11:6, 11:3),

Li Qian - Liu Judith 3:1 (11:8, 8:11, 11:8, 11:8).

Mecz z Francją rozpoczął się od wygranmej byłej zawodniczki tarnobrzeskiego klubu Natalii Partyki, która w trzech setach pokonała Stiephane Loeuillette. Po dwóch setach Natalia wygrywała 2:0, ale tarnobrzescy kibice zapamiętali jej liczne porażki 2:3 właśnie w pojedynkach, w których wygrywała 2:0. Tym razem nasza mistrzyni paraolimpijska stanęła na wysokości zadania wygrywając trzecią partię na przewagi.

W drugim pojedynku Katarzyna Grzybowska-Franc po pięciosetowej walce zwyciężyła Laurę Gasnier. Po trzech setach Polka przegrywała 1:2, ale podobnie jak Natalia stanęła na wysokości zadania wygrywając kolejne dwie partie.
Do pełni szczęścia naszej drużynie pozostało tylko wygranie pojedynku przez zawodniczkę Siarki-ZOT Tarnobrzeg Li Qian. Łatwo nie było, bowiem po wygraniu pierwszej partii 11:8, „Mała” w takim samym stosunku przegrała drugiego seta. Kolejne dwie partie także w stosunku 11:8 Li Qian wygrała i nasze reprezentantki mogły się cieszyć ze zwycięstwa.

W drugim meczu grupy D Rosja wygrała z Białorusią 3:1. Jeszcze dziś wieczorem Polki zmierzą się z Rosjankami, a Francja zmierzy się z Białorusią.

W czwartkowe popołudnie biało-czerwone zagrają z Białorusią.