Licealiści z Tarnobrzega najlepsi w koszykarskiej Licealiadzie (zdjęcia)

/PISZ/
Drużyna Liceum Ogólnokształcącego imieniem Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu zajęła pierwsze miejsce w barażowym turnieju o wejście do finału Wojewódzkiego Licealiady w koszykówce chłopców, który w czwartek rozegrany został w Tarnobrzegu.

Drużyny z Jasła, Tarnobrzega oraz Łańcuta zajęły w turniejach półfinałowych drugie miejsca i zmierzyły się ze sobą podczas barażu, który rozegrany został w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Wisła w Tarnobrzegu. Zespół Liceum Ogólnokształcącego imieniem Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, w składzie, którego byli między innymi zawodnicy trenujący na codzień w drużynach młodzieżowych tarnobrzeskiej Siarki wykorzystała swoją szansę i po pokonaniu rywali zajęła pierwsze miejsce awansując do finału wojewódzkiego:

Wyniki: I Liceum Ogólnokształcące Jasło - Zespół Szkół Nr 1 Łańcut 49:39 (14:3, 8:12, 14:9, 13:15), I LO Jasło - Liceum Ogólnokształcące Tarnobrzeg 35:56 (9:11, 2:19, 16:15, 8:11), ZS 1 Łańcut - LO Tarnobrzeg 31:40 (10:12, 10:9, 5:6, 6:13). Klasyfikacja końcowa: 1. Liceum Ogólnokształcące w Tarnobrzegu, 2. I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle (5 miejsce w województwie), 3. Zespół Szkół Nr 1 w Łańcucie (6 miejsce w województwie). Skład drużyny LO Tarnobrzeg: Łukasz Hamera, Łukasz Olszak, Jakub Szczepański, Mateusz Ordyk, Damian Gembczyński, Andrzej Wawrzkiewicz, Daniel Gembczyński, Artur Tuderek, Piotr Szczepański, Kamil Kuroczko, Michał Tałaj, Maciej Gąsior.

Opiekunką drużyny tarnobrzeskich licealistów jest była koszykarka tarnobrzeskiej Siarki Dorota Ryznar.