MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Liderem Samoobrony miał być syn poseł Łyżwińskiej

/jp/

Wojewódzka Komisja Wyborcza w Warszawie odmówiła jednak przyjęcia kandydatów ze względu na uchybienia formalne.

Jak poinformował nas jeden z członków komisji, popełniono "czeski" błąd podczas zbierania podpisów.

CO MÓWIĄ PRZEPISY?

Ordynacja mówi, że pod każdą listą wyborczą jednego komitetu wyborczego w danym okręgu musi się podpisać co najmniej 300 wyborców. Jeśli 300 wyborców złoży podpis pod listą gdzie jest umieszczonych co najmniej 5 kandydatów, to komisja musi zarejestrować całą listę danego ugrupowania

.

Tymczasem Samoobrona dostarczyła listy, gdzie była różna liczba kandydatów oraz różna liczba podpisów: 110, 90 lub 150. Komisja uznała, że nie można sumować podpisów na różnych listach, bo wymieniano na nich różnych kandydatów, choć wszyscy reprezentowali jedno ugrupowanie.

POSŁANKA MILCZY

Wczoraj przed południem rozmawialiśmy z poseł Wandą Łyżwińską. Powiedziała nam wówczas jedynie to, że musi jeszcze raz zjawić się w komisji wyborczej i jeszcze coś uzupełnić na listach. Na tym kontakt się urwał: przez resztę dnia nie odbierała bowiem telefonu.

Kto kandyduje?

W wyborach do Sejmiku Województwa Mazowieckiego w radomskim okręgu wyborczym większość komitetów zgłosiła znane postaci z różnych środowisk. Listę Platformy Obywatelskiej otwiera Leszek Ruszczyk, dyrektor Wydziału Infrastruktury Urzędu Miejskiego w Radomiu. Na pierwszym miejscu listy Prawa i Sprawiedliwości jest Igor Marszałkiewicz, sekretarz Rady Powiatu tego ugrupowania. Na drugim miejscu jest były poseł i wojewoda Jan Rejczak. Trzecie miejsce zarezerwowano dla Rafała Czajkowskiego, kojarzonego z posłem Zbigniewem Kuźmiukiem, który opuścił szeregi Polskiego Stronnictwa Ludowego i dołączył wraz z całą partią PSL - "Piast" do koalicji utworzonej z Prawem i Sprawiedliwością.

Listę Sojuszu Lewicy Demokratycznej otwiera była poseł Danuta Grabowska, na drugim miejscu jest Aleksander Gawlik, dyrektor szpitala w Pionkach. Kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego to między innymi: Bożenna Pacholczak, dyrektor szpitala na Józefowie, Bogumił Ferensztajn, były wójt gminy Jedlińsk oraz Teresa Bartosiewicz, dyrektor radomskiego oddziału Kasy Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych.

Wiele znanych osób jest też na liście Komitetu Wyborców "Samorządne Mazowsze". Pierwsze miejsce na tej liście zajmuje Ryszard Leszczyński, wójt gminy Pniewy, a drugie była poseł Dorota Kwaśniewska. Na dalszych miejscach jest m.in. Mirosław Ziółek, wójt gminy Pionki, Adam Jabłoński, wójt gminy Gózd, Władysław Kramczyk, szef Okręgowego Związku Piłki Nożnej oraz Mieczysław Broniszewski, były trener Radomiaka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Liderem Samoobrony miał być syn poseł Łyżwińskiej - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie