"Mała" rozpracowała rywalkę

Damian SZPAK
W pierwszej swej grze w Polish Open Li Qian bez większego trudu pokonała reprezentantkę Niemiec Katrin Muhlbach. Marcin Radzimowski
Li Qian oraz Xu Jie rozpoczęły udział w Polish Open od zwycięstw. Kinga Stefańska i Renata Stribikova już poza burtą.

Dwie z czterech zawodniczek Forbetu Tarnobrzeg awansowały do drugiej rundy turnieju głównego rozgrywanych na warszawskim Torwarze Międzynarodowych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym.
Warszawskie mistrzostwa są wysoko punktowane w światowym rankingu, rozgrywane są w ramach prestiżowego cyklu Grand Prix Pro Tour ITTF, dlatego też obsada zawodów jest silna.

SZYBKI KONIEC

Niestety, mistrzostwa bardzo szybko skończy się dla Kingi Stefańskiej, która po dobrej grze w eliminacjach miała pecha w losowaniu i trafiła na mistrzynię Europy Białorusinkę Wiktorię Pawłowicz, przegrywając z nią 0:4 (6:11, 1:11, 2:11, 10:12). Kinga miała prawo być zmęczona, by awansować do turnieju głównego musiała w eliminacjach stoczyć aż cztery pojedynki. Odpadła także z turnieju druga z zawodniczek tarnobrzeskiej drużyny Czeszka Renata Stribikova, która przegrała z Koreanką Shim Se Rom 2:4 (11:3, 6:11, 9:11, 4:11, 11:3, 9:11). Pierwszy set padł łupem Czeszki, ale później Azjatka dominowała już przy stole. Kto jednak wie jak potoczyłby się ten pojedynek, gdyby Renata wygrała szóstego seta, a była tego bardzo bliska. Stribikova odpadła także z turnieju debla, w którym grała z reprezentantką Luksemburga Ni Xia Lian. Przegrały one 1:4 z Niemkami Zhengi Bartel oraz Elke Scholl. Była to bardzo przykra niespodzianka i niespodziewana wpadka polsko-luksemburskiej pary.

STALOWE NERWY

Nie zawiodła natomiast najlepsza Polska tenisistka stołowa Li Qian, która w pierwszej grze podczas warszawskich mistrzostw pokonała Niemkę Katrin Muhlbach 4:1 (9:11, 11:5, 11:9, 11:6, 11:2). "Mała" najwyraźniej poświęciła pierwszą partię tego pojedynku na rozszyfrowanie i rozpracowanie rywalki, do czego zabrała się od drugiego seta. Najwięcej dramaturgii we wczorajszych pojedynkach naszych dziewcząt było podczas gry Xu Jie z Ukrainką Ganną Gaponnovą. Pierwsze dwa sety "Ksenia" przegrała, a po czterech partiach było 3:1 dla Ukrainki. Nasza zawodniczka nie poddała się jednak, pięknie walczyła i wyrównała straty. W decydującym siódmym secie emocji było mnóstwo. Przy stanie 10:9 "Ksenia" popisała się fantastycznym atakiem prezentując stalowe nerwy i pokonując rywalkę 4:3 (10:12, 9:11, 12:10, 7:11, 11:7, 11:3, 11:9). Krótko natomiast trwała przygoda Xu Jie z turniejem par deblowych. Grając w parze z Natalią Partyką przegrały one w pierwszej rundzie turnieju głównego z Białorusinką Wiktorią Pawłowicz oraz Rosjanką Anna Tikhomirovą 3:4. Dziś i jutro kontynuacja Polish Open.