Marta Lach wygrała pierwszy etap wyścigu kolarskiego Dookoła Bretanii

Mateusz Ptaszyński
twitter/cycle sport
Polka jeżdżąca w teamie Ceratizit-WNT we wtorek, po samotnym ataku na ostatnich metrach, zwyciężyła pierwszy etap kolarskiego wyścigu Dookoła Bretanii. Jednocześnie stała się liderką klasyfikacji generalnej. Na czwartej pozycji do mety dojechała Dominika Włodarczyk (MAT Atom Developer)

Podczas końcowej fazy wyścigu mierzącego 124 km wokół miejscowości Kerlouan, przodowała sześcioosobowa grupa w której znajdowały się dwie Polki.

25-letnia Marta Lach zaatakowała dopiero kilkaset metrów przed metą i finiszowała samotnie wyprzedzając o trzy sekundy Włoszkę Alessię Vigilio (Top Girls Fassa Bortolo) i Francuzkę Coralie Demay (St. Michel-Mavic). W tym samym czasie, na czwartej pozycji, linię mety minęła Dominika Włodarczyk. Na szóstej pozycji, ze stratą pięciu sekund, finiszowała mistrzyni Francji Audrey Cordon-Ragot (Human Powered Health). Peleton przyjechał ze stratą 52 sekund.

W klasyfikacji generalnej Lach, która w ubiegłym roku triumfowała na mecie ostatniego etapu tej imprezy, wyprzedza Vigilię o 13 sekund. Włodarczyk jest piąta ze stratą 19 sekund.

Pięcioetapowy wyścig po Bretanii zakończy się w sobotę w Saint-Jean-Brevelay.