Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura Próbna 2024 z Echem Dnia. Szkoły już mogą się zgłaszać. Zobaczcie szczegóły

Paulina Baran
Paulina Baran
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
We wtorek, 5 marca rusza 14. Matura Próbna z Echem Dnia. Pierwszego dnia uczniowie zmierzą się z arkuszem z języka polskiego, w środę, 6 marca zasiądą do zadań z matematyki, a w czwartek, 7 marca odbędzie się egzamin z języka angielskiego na poziomie podstawowym.

Matura Próbna 2024 z Echem Dnia

Studniówki dobiegły już końca. To znak, że do majowej matury coraz bliżej i po studniówkowych szaleństwach przyjdzie czas na ostatnie powtórki i ewentualne nadrabianie zaległości. Na dwa miesiące przed prawdziwym egzaminem dojrzałości nasi maturzyści, będą mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności podczas 14. Matury Próbnej z Echem Dnia. Arkusze egzaminów z języka polskiego i matematyki tradycyjnie przygotują eksperci z Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, arkuszem z języka angielskiego zajmują się specjaliści ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Matura zostanie przygotowana przez specjalistów pod nadzorem Urzędu Miasta Kielce, doradców metodycznych, w związku z tym będzie na takim samym poziomie, według takich samych kryteriów jak prawdziwa matura. To prawdziwy sprawdzian, dzięki któremu młodzież będzie mogła wybadać co trzeba jeszcze nadrobić, czego się douczyć, czego się nie potrafi, a co już wychodzi dobrze, jest opanowane i można zająć się innymi zagadnieniami.

Świętokrzyską Próbną Maturę od wielu lat organizują ją „Echo Dnia”, Urząd Miasta w Kielcach, Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Matura próbna z języka polskiego i matematyki

Arkusz maturalny z języka polskiego i matematyki przygotują specjaliści z Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, którzy są także egzaminatorami. Dyrektor ośrodka Barbara Dziedzic wyjaśnia, że priorytetem jest to, aby egzamin jak najbardziej przypominał "prawdziwą maturę", aby uczniowie już teraz mogli się sprawdzić.

Matura próbna z języka angielskiego

Arkusze egzaminacyjne z języka angielskiego na poziomie podstawowym kolejny już raz opracują specjaliści ze Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

- Pomysł organizacji Matury Próbnej od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród szkół naszego województwa. To dobry sprawdzian, dzięki któremu młodzież będzie mogła wiedzieć czego może spodziewać się na egzaminie maturalnym, a nauczyciele dowiedzą się jak jest przygotowana do tego faktu młodzież – wyjaśnia Małgorzata Łakomiec, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

Matura Próbna 2024 z Echem Dnia. Szkoły już mogą się zgłaszać

Uwaga! Arkusze i odpowiedzi znajdą się też zaraz po próbnej maturze, każdego dnia - we wtorek, środę i czwartek, 5, 6 i 7 marca na portalu echodnia.eu

Wszystkie arkusze przygotowujemy na poziomie podstawowym, nauczyciele otrzymają także schematy oceniania. Bardzo ważna informacja, każda szkoła, która zgłosiła się do Świętokrzyskiej Matury Próbnej, otrzyma arkusze na adres mailowy i będzie musiała je wydrukować. Najważniejszą i niezmienną zasadą Świętokrzyskiej Matury Próbnej jest jej organizacja w tym samym czasie przez wszystkie szkoły, dlatego przypominamy, że pierwszy egzamin rozpoczyna się we wtorek, 5 marca o godzinie 8.

Jak zgłosić szkołę do udziału w Świętokrzyskiej Maturze Próbnej?

Zgłoszenia przyjmujemy od piątku, 23 lutego do czwartku, 29 lutego, pod adresem e-mailowym: [email protected]

Na wszystkie pytania udzieli odpowiedzi Monika Stemplowska z „Echa Dnia” - numer 500 324 367.

Zgłaszając szkołę, należy podać pełną nazwę szkoły, telefon i e-mail do dyrektora lub wicedyrektora szkoły, ilość uczniów.

Uwaga! Arkusze i odpowiedzi znajdą się też zaraz po próbnej maturze, każdego dnia - we wtorek, środę, czwartek 5,6 i 7 marca na portalu echodnia.eu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie