Medalowe żniwo pływaków Delfina Tarnobrzeg podczas zawodów w Stalowej Woli

Piotr Szpak [email protected]
Ekipa młodych pływaków Delfina Tarnobrzega wróciła ze Stalowej Woli bardzo zadowolona. Archiwum klubowe
Aż 17 medali, w tym dziewięć złotych, cztery srebrne oraz cztery brązowe zdobyli reprezentanci Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin Tarnobrzeg uczestniczący w rozegranych w Stalowej Woli międzynarodowych zawodach.

W rywalizacji uczestniczyła młodzież z 19 klubów między innymi ze: Słowacji, Ukrainy, Czech i Polski. W sumie wystartowało 200 zawodników i zawodniczek. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy UKS Delfin Tarnobrzeg. Podopieczni Angeliki Michalik i Krzysztofa Dydo zdobyli łącznie 17 medali.

- Nasi spisali się bardzo dobrze, poprawiali swoje dotychczasowe rekordy zyciowei i prezentowali wysoką formę napawającą optymizmem na najbliższą przyszłość - powiedziała nam Angelika Michalik.
Aż cztery złote medale zdobyła tarnobrzeżanka Zuzanna Błażejczak, która była najlepsza w wyścigach na dystansach: 100 metrów stylem motylkowym (czas 1:29,15 minuty); 200 dowolnym (2:59,50); 100 dowolnym (1:20,61) oraz 200 motylkowym (3:22,17).

Trzy złote medale wywalczyła Marta Meksuła wygrywając wyścigi na: 100 zmiennym (1:23,97);100 grzbietowym (1:21,98) oraz 200 motylkowym (3:31,89).

Na najwyższym stopniu podium stanęła także Kamila Skwara wygrywając wyścig na 50 metrów stylem dowolnym i zajmując drugie miejsca na: 200 grzbietowym -(3:22,55) oraz 100 grzbietowym (1:34,91). medal brązowy