Memoriałowa wygrana koszykarzy Siarki Tarnobrzeg

Piotr Szpak
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg (w ciemnych koszulkach) wygrali w memoriałowym spotkaniu z Legia Warszawa. Grzegorz Lipiec
W sobotnim meczu XVI Memoriału imienia Kazimierza Wacławczyka i Witolda Kusia Siarka Tarnobrzeg wygrała z Legią Warszawa 79:73 (19:15, 20:17, 19:19, 21:22).

Siarka: B. Brown 18, Welsh 13, Wojdyła 12, Jakóbczyk 11, Malczyk 2 - Patoka 9, Nelson-Henry 7, M. Brown 5, Pandura 2, Musijowski, Rycerz.

Legia: Pacocha 13, Linowski 13, Robak 11, Aleksandrowicz 5, Andrzejewski 4 - Paszkiewicz 13, Kukiełka 8, Bojko 3, Malewski 3.
Dwa ciekawe i stojące na dobrym poziomie spotkania obejrzeli tarnobrzescy kibice, którzy przybyli na piątkowy pierwszy dzień 16 edycji memoriału imienia Kazimierza Wacławczyka i Witolda Kusia. W tym roku tradycyjnemu koszykarskiemu memoriałowi patronuje prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb.
W pierwszym memoriałowym spotkaniu Start Lublin z przegrał z beniaminkiem Tauron Basket Ligi Miastem Szkła Krosno 68:76 (25:20, 18:16, 20:21, 5:19).

Przed drugim meczem turnieju, w którym drużyna Siarki zmierzyła się z Legią Warszawa odbyła się prezentacja nowej praktycznie drużyny Siarki. Kibice mogli poznać nie tylko znanych w parkietów Tauron Basket Ligi Marcina Malczyka oraz Tomasza Wojdyłe, który zresztą grał przed laty w Siarce, a także czterech Amerykanów. Tarnobrzeską drużynę zasilili: Mike Brown, Brandon Brown, Alex Welsh oraz Darien Nelson-Henry.

Tarnobrzeskim kibicom zaprezentowały się nie tylko nowi zawodnicy, ale także nowe imponująco wyglądające cheerleaderki, których opiekunką jest tak jak przed laty Bożena Pandura.
Kibice czekali jednak na to co zaprezentują zawodnicy obu drużyn, szczególnie gospodarze, a ci prezentowali się całkiem nieźle. W 12 minucie po trafieniu Jakuba Patoki Siarka wygrywała 22:15, a po chwili trafił Piotr Pandura i przewaga gospodarzy zwiększyła się do dziewięciu oczek. W trzeciej kwarcie przewag gospodarzy zmalała do jednego punktu (48:47) po tym jak Michał Aleksandrowicz trafił za trzy punkty. W ostatniej kwarcie gospodarze znów wzięli się do roboty, a kibicom szczególnie spodobał się wsad wykonaniu Patoki.

W sobotę o godzinie 16 rozegrany zostanie mecz o trzecie miejsce, w którym Start Lublin zmierzy się z Legią Warszawa. W finale, który rozpocznie się o godzinie 18 zmierzą się drużyny Siarki Tarnobrzeg i Miasta Szkła Krosno.