Miasto Szkła Krosno wygrało z Siarką Tarnobrzeg 83:75

Grzegorz Lipiec
Center Siarki Zane Knowles (z piłką) zaliczył w Krośnie double-double i rzucił 23 punkty oraz zebrał 14 piłek. Grzegorz Lipiec
W sobotnim meczu 10. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Miasto Szkła Krosno pokonało Siarkę Tarnobrzeg 83:75.

Miasto Szkła Krosno – Siarka Tarnobrzeg 83:75 (24:18, 21:17, 21:17, 17:23)

Miasto Szkła: Czerapowicz 24 (4x3), Maddox 24 (10 zb.), Hajirić 10, Woolridge 10, Oczkowicz 6 (1x3), Dłuski 6, Wyka 3 (1x3), Bręk, Rduch, Małgorzaciak.

Siarka: Knowles 23 (14 zb.), Jakóbczyk 18 (2x3), Brown 16 (2x3, 7 as.), Wojdyła 9 (1x3), Malczyk 6 (2x3), Releford 3.

Sędziowie: Janusz Calik, Wojciech Liszka, Karol Nowak.

Po raz pierwszy od siedmiu sezonów mieliśmy w ekstraklasie koszykarskie derby Podkarpacia. To był także pierwszy mecz na tak wysokim szczeblu rozgrywek pomiędzy miejscowym Miastem Szkła Krosno a Siarką Tarnobrzeg. To właśnie gospodarze lepiej rozpoczęli spotkanie. Niesieni dopingiem swoich fanów szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Tak samo jak w meczu z Anwilem Włocławek tarnobrzeżanie zagrali słabą pierwszą kwartę. Podopieczni Zbigniewa Pyszniaka nie byli skuteczni. W 13 minucie meczu po celnym rzucie Krzysztofa Jakóbczyka Siarka przegrywała tylko 25:29. Tylko, że w kolejnych dwóch minutach gry ekipa z Krosna rzuciła 7 punktów, a Siarka – zero. I tak na przerwę drużyna prowadzona przez Michała Barana prowadziła dziesięcioma punktami. Obraz gry w trzeciej kwarcie nie uległ zmianie. Siarka grała zrywami, a Miasto Szkła kontrolowało swoją przewagę. W 29 minucie po wsadzie Seida Hajricia miejscowi wygrywali 61:50. Kiedy wydawało się już wszystkim fanom zespołu z Krosna, że nic złego może się nie wydarzyć to ostatnią część meczu ich pupile zaczęli w bardzo złym stylu. Od skutecznego rzutu kwartę zaczął center Siarki, Zane Knowles, który rozgrywał kolejny bardzo dobry mecz. Siarkowcy zbliżyli się nawet na dystans 6-7 punktów, ale tylko na tyle było ich stać. Chris Czerapowicz trafił za dwa punkty i krośnianie ponownie mieli bezpieczną przewagę punktową. Ostatni zryw Siarka miała na minutę przed końcem. Krzysztof Jakóbczyk kontrę zamienił na punkty, a trener Baran natychmiast poprosił o czas. Szalone rzuty tarnobrzeżam nie znalazły drogi do kosza i Miasto Szkła mogło się cieszyć z kolejnej wygranej. W zespole miejscowych liderami byli Chris Czerapowicz oraz Kareem Maddox – zdobywcy 24 punktów. W zespole Siarki wiodącymi postaciami byli: Zane Knowles (23 punkty, 14 zbiórek) oraz Krzysztof Jakóbczyk (18 punktów). Ani sekundy na parkiecie nie było Amerykanina Alexa Welsha, który jest chory.