Michał Wojciechowski wygrał XXX Ogólnopolski Uliczny Bieg Niepodległości w Stalowej Woli. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Michał Wojciechowski na mecie XXX Ogólnopolskiego Ulicznego Biegu Niepodległości w Stalowej Woli Zdzisiaław Surowaniec
Katolicki Klub Lekkoatletyczny Stal zorganizował w Narodowy Dzień Niepodległości 11 listopada w alejach Jana Pawła II w Stalowej Woli jubileuszowy XXX Ogólnopolski Uliczny Bieg Niepodległości – Narodowy Bieg Stulecia 1918-2022.

Od godziny 12.30 rozpoczął się bieg główny. Pogoda dopisała, było chłodno, ale nie padał deszcz, a momentami wyzierało słońce. Na starcie stanęło 185 zawodników. Przed biegiem głównym młodzież rozwinęła olbrzymią flagę narodową i honorowo odprowadziła zawodników na miejsce startu.

Pierwszy na mecie był Michał Wojciechowski (numer 223) z Klubu Witar Tarnobrzeg, drugi Patryk Pawłowski (numer 109) ze Stalowej Woli, trzeci Adam Bajorski z Radomia (55).