Mimo porażki brawa dla 16-letnich koszykarzy MOSiR Siarki Jezioro Tarnobrzeg. W sobotę mecz o piąte miejsce w mistrzostwach Polski

/PISZ/
Kadeci MOSiR Siarki Jezioro Tarnobrzeg (z piłką Szymon Woźnik) mimo ambitnej postawy ulegli rywalom z Wrocławia. Grzegorz Lipiec
W Tarnobrzegu trwają Mistrzostwa Polski kadetów w koszykówce. W piątek mimo ambitnej postawy koszykarze tarnobrzeskiego zespołu nie byli w stanie pokonać rówieśników z Wrocławia, którzy zaprezentowali wysokie możliwości potwierdzając, że są kandydatami do złotego medalu.

MOSiR SIARKA JEZIORO TARNOBRZEG - WKK Wrocław 49:64 (13:22, 12:24, 16:10, 8:8).
Siarka: Szlesiński 19, Dzierzkowski 11, Celarek 7, Woźnik 3, Małecki 2 - Pawełek 5 (1x3), Karliński 2, Kowalczyk, Witecki, Presman, Szymański, Fortuna.
Wrocław: Szczypiński 16 (2x3), Jędrzejewski 12, Rutkowski 12, Kobel 5 (1x3), Kurek 5 - Fiedukiewicz 7 (1x3), Jeremkiewicz 4, Sularz 3, Arendarski, Matusiak, Olesiński, Winorowski.

Kolejny raz na trybunach zasiadło grubo ponad pół tysiąca kibiców, który jak mogli tak wspierali tarnobrzeską drużynę. Po dwóch minutach gry było 4:4, ale wtedy wrocławianie zdobyli siedem punktów z rzędu. Nasz zespół toczył jednak później wyrównany bój. Na 2,5 min przed końcem pierwszej kwarty po punktach Aleksandra Szlesińskiego było 13:16, ale znów zaczęli dominować zawodnicy wrocławskiego zespołu. W drugiej kwarcie dominacja wrocławian była jeszcze większa i po pierwszej połowie stało się jasne, że nasz zespół zagra w sobotę tylko i aż o piąte miejsce. Trzecia kwarta pokazała jednak spore możliwości naszej drużyny, która wygrała te "ćwiartkę" a w ostatniej padł remis.

W sobotę o godzinie 14 kadeci tarnobrzeskiego zespołu w meczu o piąte miejsce zmierzą się z Pyrą Poznań. O godzinie 12 rozpocznie się spotkanie Zastalu Zielona Góra z Korona Kraków, które zadecyduje o siódmej lokacie. W półfinałach zagrają: o godzinie 16 TKM Włocławek - Śląsk Wrocław, o godz. 18: WKK Wrocław - Ursynów Warszawa. W niedzielę o 10 mecz o trzecie miejsce, o 12 finał.

Grupa A
Zastal Zielona Góra - TKM Włocławek 60:67 (22:17, 20:9, 8:17, 20:24).
1. Wrocław 3 6 142:98
2. Włocławek 3 5 180:191
3. Siarka 3 4 121:123
4. Zastal 3 3 168:199

Grupa B
Śląsk Wrocław - Korona Kraków 82:76 (19:23, 26:11, 20:25, 17:17), Pyra Poznań - Gim 92 Ursynów Warszawa 57:71 (14:21, 17:15, 15:13, 11:20).
1. Śląsk 3 6 243:161
2. Ursynów 3 5 191:200
3. Pyra 3 4 157:202
4. Korona 3 3 189:227