Mistrzostwa Europy. Dania z Henrikiem Knudsenem na piątym miejscu

Redakcja
Henrik Knudsen podczas meczu z Hiszpanią.
Henrik Knudsen podczas meczu z Hiszpanią. P. Kotwica
Dania, pokonując Hiszpanię 34:27, zajęła piąte miejsce w mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych, które odbywają się w Austrii. W duńskim zespole grał środkowy rozgrywający Knudsen z Vive Targi Kielce.

Popularny "Heniek" grał w dzisiejszym meczu przez niespełna 11 minut. Oddał dwa nieskuteczne rzuty, miał dwie asysty i wypracował jednego karnego. W całym turnieju Knudsen zagrał w siedmiu spotkaniach, zdobył dwa gole z siedmiu rzutów (skuteczność 29 procent), grał przez 46 minut i 55 sekund.

- Nie jesteśmy zadowoleni z piątego miejsca, bo przyjechaliśmy tu bronić mistrzowskiego tytułu - powiedział "Echu Dnia" Henrik Knudsen.

Oprócz Knudsena i pięciu zawodników "biało-czerwonych" w Austrii Vive Targi Kielce było reprezentowane również przez Ukraińca Witalija Nata. Ukraina zajęła ostatnie, 16. miejsce w turnieju.

W poniedziałkowym "Echu Dnia" wywiad z duńskim zawodnikiem Vive Targi Kielce.

Materiał oryginalny: Mistrzostwa Europy. Dania z Henrikiem Knudsenem na piątym miejscu - Echo Dnia Świętokrzyskie