Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W zakończonych w niedzielę mistrzostwach Polski w kolarstwie...

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Paweł Frańczak z Voter ATS Team Stalowa Wola zdobył brązowy medal (ZDJĘCIA)

Brązowy medal mistrzostw Polski dla Pawła Frańczaka z Voster ATS Team (ZDJĘCIA)

W zakończonych w niedzielę mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym zawodnik Voster ATS Team, Paweł Frańczak, zdobył brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego.

W niedzielę w Kazimierzy Wielkiej (województwo świętokrzyskie) odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym - wyścig ze startu wspólnego elity. Zwyciężył Stanisław Aniołkowski z CCC Development Team - wygrał po finiszu z grupy. Szymon Krawczyk z CCC Development Team został mistrzem Polski młodzieżowców.

Zawodnicy elity mieli do przejechania 196 kilometrów. Jak informuje portal naszosie.pl trasa była trudna - znajdowało się na niej wiele zakrętów i pagórków. Prowadziła między innymi przez Gorzków. Wszystko kończyło się 500 metrowym podjazdem o średnim nachyleniu 4%. Ostatecznie po finiszu triumfował Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team), drugi był Szymon Sajnok (CCC Team), trzeci Paweł Franczak (Voster ATS Team Stalowa Wola).

Innym zawodnikiem stalowowolskiego teamu kolarskiego biorącym udział w tym wyścigu był Patryk Stosz, który zajął ósme miejsce.

Wcześniej w jeździe indywidualnej na czas piąte miejsce zajął inny zawodnik Voster ATS Team, Piotr Brożyna. Dwunasty był Wojciech Sykała.

W sumie w mistrzostwach Polski rozgrywanych na ziemi świętokrzyskiej wystartowało około 700 kolarzy, w tym 500 zawodowców i 200 amatorów.

Dorota Kułaga, Damian Wiśniewski

Sytuacja w polskich szkołach poprawia się? Dyrektorzy przedstawili swoje stanowiska

Szukasz pomysłu na wakacje 2024? Sprawdź, jakie nowe atrakcje turystyczne Polski