Mistrzynie Polski, Enea Siarka Tarnobrzeg, w półfinale ekstraklasy

Sebastian Szpak
Li Qian nadal znajduje się w wysokiej formie.
Li Qian nadal znajduje się w wysokiej formie. Sebastian Szpak
W niedzielnym meczu kończącym sezon zasadniczy w ekstraklasie tenisa stołowego kobiet Enea Siarka Tarnobrzeg pokonała Bebetoo AZS AJD Częstochowa 3:0.

Wyniki gier: Li Qian - Gui Lin 3:0 (11:6, 11:5, 11:5), Han Ying – Kinga Falarz 3:0 (11:4, 11:6, 11:2) Kinga Stefańska - Roksana Załomska 3:0 (11:8, 11:3, 14:12).

W innych meczach: Optima Lublin – SKTS Sochaczew 1:3, Bronowianka Kraków – Scania Nadarzyn 1:3, Hals Wadwicz – Polmlek Lidzbark Warmiński 1:3, KU AZS UE Wrocław – ATS Białystok 3:0.

Nasz zespół nie miał najmniejszych kłopotów z pokonaniem silnej drużyny z częstochowskiego klubu. Rozpoczęło się od pewnego zwycięstwa Li Qian, która pokonała nastoletnia Chinkę Gui Lin. Nastolatka z Chin mimo porażki zaprezentowała się z dobrej strony, ale Li Qian nie pozwoliła rywalce wygrać choćby jedną partię.

W drugiej grze Niemka Han Ying wypunktowała Kingę Falarz, a najciekawszym pojedynkiem meczu było spotkanie kapitana tarnobrzeskiej drużyny Kingi Stefańskiej z byłą zawodniczką tarnobrzeskiego klubu Roksaną Załomską. Najciekawszy w tym spotkaniu był trzeci set w którym doszło do gry na przewagi, ale i w niej Stefańska błysnęła klasą.

Teraz w rozgrywkach ekstraklasy nastąpi przerwa do 17 kwietnia. W tym dniu rozegrane zostaną półfinałowe mecze, w których Enea Siarka Tarnobrzeg zmierzy się na wyjeździe z Polmlekiem Lidzbark Warmiński natomiast Bebetto AZS AJD Częstochowa zagra z KU UE Wrocław. Rewanże odbędą się trzy dni później. Finałowe spotkania rozegrane zostaną w maju do rozegranych w Szwecji drużynowych mistrzostwach świata, w których zawodniczki tarnobrzeskiego klubu zagrają w reprezentacjach: Polski. Rumunii, Białorusi oraz Serbii. W mistrzostwach nie zagra tylko Niemka Han Ying, która nie będzie mogła wystąpić w tej imprezie ze względów proceduralnych.