Mistrzynie Polski z Tarnobrzega kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa

Piotr Szpak
Kinga Stefańska wygrał swoją grę w Lublinie.
Kinga Stefańska wygrał swoją grę w Lublinie. Grzegorz Lipiec
W sobotnim meczu ekstraklasy tenisa stołowego kobiet AZS UMCES Optima Lublin przegrał z Siarka-ZOT Tarnobrzeg.

Wyniki gier: Sylwia Pawlak - Kinga Stefańska – 0:3 (5:11, 3:11, 9:11), Natalia Aleksyejenko – Li Qian (4:11, 13:11, 6:11, 13:11, 4:11), Katstiaryna Siwakowa – Andrea Todorović 0:3 (5:11, 6:11, 7:11).

Zadecydowanymi faworytkami sobotniego meczu były mistrzynie kraju z Tarnobrzega, które meczu ekstraklasy nie przegrały od pięciu lat i trudno było spodziewać się że przegrają w Lublinie. Gospodynie spotkania postawiły jednak wysokie wymagania.

W pierwszej grze spotkania Kinga Stefańska w trzech setach wygrała z Natalią Pawlak. Kapitan tarnobrzeskiego zespołu miała problemy tylko w trzeciej partii, którą wygrała jednak bez konieczności gry na przewagi.

W drugiej grze przeciwniczką Li Qian była sporo już potrafiąca Ukrainka Natalia Aleksyejenko. Kiedy Mała wygrała pierwszego seta do czterech wydawało się, że w kolejnych partiach nie będzie miała żadnego problemu. Tymczasem Aleksyrjenko znalazła sposób na defensywną grę Li Qian i przy remisie 11:11 zdobyła dwa punkty oznaczające wygranie seta co zostało entuzjastycznie przyjęte przez kibiców lubelskiego zespołu. Podrażniona takim obrotem sprawy Li Qian pewnie wygrała trzecią partię, ale w czwartej powtórzyła się historia z drugiego seta i o wszystkim musiała decydować piąta partia. W niej Mała nie pozwoliła już Ukraince na doprowadzenie do nerwowej końcówki i z trudem, co z trudem, ale jednak pokonała rywalkę.

W ostatniej grze spotkania Serbka Andrea Todorović bez większych problemów pokonała Białorusinkę Katstiarynę Siwakową

Białorusinka przystąpiła do gry mocno skoncentrowana licząc, że pokona rywalkę co byłyby dla niej sporym sukcesem. Todorović była jednak doskonale dysponowana i wygrała partię otwarcie do pięciu. W dwóch kolejnych setach Andrea też dominowała doprowadzając rywalkę do rozpaczy, a swoje koleżanki z drużyny i trenera Zbigniewa Nęcka do końcowego do triumfu.

Kolejny mecz tarnobrzeska drużyna rozegra 5 listopada kiedy to we własnej hali zmierzy się z KU AZS AE Wrocław.

W innych meczach: KU AZS UE Wrocław - SKTS Sochaczew 3:2, Scania Nadarzyn Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński 3:2, Bebetto AZS AJD Częstochowa – Chrobry Międzyzdroje 3:0, Bronowianka Kraków – Jedynka Łódź 3:1.