Młodzi pływacy Delfina Tarnobrzeg z udanym startem na Podkarpackiej Lidze Pływackiej dzieci 11-12 lat

Marcin Radzimowski
Najlepszym zawodnikiem 11-letnim zawodów został Bartosz Turbak (z lewej), a jego kolega Albert Borkowski najlepszym 12-letnim zawodnikiem zawodów Delfin Tarnobrzeg
UKS Delfin Tarnobrzeg wystartował w niedzielę, 2 kwietnia w II edycji Podkarpackiej Lidze dzieci 11-12 lat w Lesku. Niestety, choroby troszkę przeszkodziły w startach, ale zawodnicy tarnobrzeskiego klubu stanęli na wysokości zadania.

Zawody pływackie dzieci w Lesku

W zawodach wystartowało 342 zawodników i zawodniczek z 21 klubów z Podkarpacia. W klasyfikacji medalowej Delfin zajął II miejsce z dorobkiem 7 medali (4 złote i 3 brązowe). W klasyfikacji drużynowej II edycji ten zespół jest na III miejscu. Najlepszym zawodnikiem 11-letnim zawodów został Bartosz Turbak, a jego kolega Albert Borkowski najlepszym 12-letnim zawodnikiem zawodów.

UKS Delfin Tarnobrzeg (uczniowie Szkoły Podstawowej numer 3 w Tarnobrzegu) reprezentowała 18-osobowa ekipa trenująca pod okiem trenerów Angeliki Michalik i Krzysztofa Dydoy, w składzie: Albert Borkowski, Bartosz Turbak, Blanka Krasowska, Maja Krasowska, Izabela Baran, Magdalena Rynduch, Salomea Bator, Anita Tacik, Julia Kopala, Adam Cetnarski, Michał Kozioł, Hubert Zwadowski, Mateusz Byrski, Szymon Stępień, Oliwia Czajkowska, Aleksandra Dusak, Maria Bednarz, Natalia Kruk.