Mnóstwo medali i rekord Polski pływaków z tarnobrzeskiego Delfina

/DASZ/
Ekipa pływaków mastersów z tarnobrzeskiego Delfina odniosła w Krakowie spory sukces. Aechiwum prywatne
W Krakowie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters. Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin Masters Tarnobrzeg trenująca pod okiem trenera Krzysztofa Dydo.

Ekipa doświadczonych pływaków z Tarnobrzega zdobyła aż 22 medale w tym dziewięć złotych, pięć srebrnych, oraz osiem brązowych. W mistrzostwach wystartowali przedstawiciele rekordowej liczby 130 klubów z całego kraju. W tej stawce dobre 12 miejsca zajęła ekipa tarnobrzeskich Mastersów, który płynęła w Krakowie w składzie: Angelika Rozmus, Agata Meksuła, Monika Maciąg, Anna Buczek, Beata Kaczmarczyk, Patrycja Urbaniak, Piotr Zawół, Rafał Woźniak, Albert Szwajkowski, Artur Szklarz, Krzysztof Ślęczka, Maciej Płaneta, Sławomir Kowalski, Paweł Nowak, Andrzej Brożyna oraz Renata Osmala, która ustanowiła nowy rekord Polski na 200 metrów stylem grzbietowym w swojej kategorii wiekowej.

Z kolei w Łodzi rozegrane zostały zawody Grand Prix Polski. Uczestniczyło w nich 400 zawodniczek i zawodników z klubów całej Polski, a wśród nich między innymi reprezentanci kraju. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy tarnobrzeskiego Delfina Konrad Kadrow oraz Jakub Karolkiewicz. Konrad zajął szóste miejsce w kategorii 16-latków, Kuba natomiast został sklasyfikowany na ósmej pozycji w kategorii 14-latków.