Mnóstwo pucharów dla karateków z gorzyckiego klubu

(PISZ)
Ekipa Gorzyckiego Klubu Karate Kyokushin uczestnicząca w zawodach w Brzostku.
Ekipa Gorzyckiego Klubu Karate Kyokushin uczestnicząca w zawodach w Brzostku. Archiwum klubowe
Udany występ zanotowali na swoim koncie reprezentanci Gorzyckiego Klubu Karate Kyokushin, którzy uczestniczyli w turnieju o Puchar Burmistrza gminy Brzostek.

Gorzycki klub reprezentowało 14 zawodników z Gorzyc oraz Tarnobrzega. Stanęli oni na wysokości zadania i zdobyli 18 pucharów, na co złożyło się zajęcie ośmiu pierwszych, trzech drugich oraz siedmiu trzecich miejsc. Gorzycki klub uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji drużynowej. Zawody przebiegały w sportowej atmosferze, a doping był bardzo gorący. Za najbardziej emocjonującą walkę zawodów dziewcząt z pewnością można uznać finał kumite roczników 2001 i 2002, w którym spotkała się Aleksandra Lechoszest z zawodniczką Leżajskiego Klubu Karate Kyokushin, która w półfinałach pokonała jej siostrę Roksanę. Walka była bardzo zacięta i wyrównana, jednak w drugiej dogrywce Ola wyeliminowała przeciwniczkę dwukrotnie trafiając ją w kask techniką „mawashi-geri jodan” co oznacza kopniecie okrężne w głowę.

Rywalizowano w konkurencjach kata oraz kumite. Pierwsze miejsca zajęli: Karolina Warchoł, Aleksandra Lechoszest, Julia Lorenc, Karolina Warchoł, Piotr Foltarz, Norbert Brudniak, Patryk Gurdak oraz Maksymilian Szczerewoda. Na drugim miejscach sklasyfikowani zostali: Maksymilian Szczerewoda, Ksawery Świergul oraz Mikołaj Mortka.

Po udanych pokazach i walkach na najniższym stopniu zajmując trzecie miejsca w swoich kategoriach stanęli: Aleksandra Lechoszest, Julia Lorenc, Martyna Zimnicka, Julia Wolak, Roksana Lechoszest, Ksawery Świergul oraz Jakub Kielek.