Mokrzyszów lepszy od Wielowsi w pucharowych derbach Tarnobrzega

/PISZ/
W meczu wiele razy "kotłowało” się pod bramką Wielowsi strzeżoną przez Aleksandra Sito. W niebieskim stroju o piłkę walczy Maciej Fietko z Mokrzyszowa. Grzegorz Lipiec
Czwartoligowy zespół Mokrzyszowa Tarnobrzeg został pierwszym ćwierćfinalistą piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Stalowa Wola, pokonując we wtorkowym meczu drużynę Wielowsi.

Wielowieś Tarnobrzeg - Mokrzyszów Tarnobrzeg 2:5 (2:4).

Wartoń 27, 42. - Fietko 10, Uznański 19, Wojnar 23, Paruch 35, Fietko 51.
Wielowieś: Sito - Zbyrad (64 Dąbrowski), Żarów, Jarosz, Drach - Jabłoński, Wartoń (72 Pruś), Szczepański, Chmiel - Stachowicz, Stąporski (68 Spas).

Mokrzyszów: Lasota - Obara, Malicki (75 Kulczycki), Guściora, Haliniak - Prarat (46 Kościelny), Rzepiela (58 Szeląg), Uznański, Fietko - Wojnar, Paruch (64 Sołtykiewicz).

Żółte kartki: Żarów (W), Stąporski (M). Sędziował: Mariusz Złotek z Gorzyc. Widzów 300.

Mecz rozegrany został na stadionie przy Alei Niepodległości, na którym swe mecze rozgrywają drugoligowi piłkarze Siarki Tarnobrzeg.

Warunki do oglądania meczu były, więc dla kibiców znakomite, a, że zawodnicy obu drużyn od pierwszych minut postawili na ofensywną grę toteż goli i emocji nie brakowało. Trenerzy obu drużyn Artur Szkutnik (Wielowieś) oraz Stanisław Gielarek (Mokrzyszów) desygnowali do gry najlepszych swoich piłkarzy co było najlepszym dowodem na to, że gra szła o prestiż. Odważniej zaczęli czwarto ligowcy z Mokrzyszowa, którzy po 23 minutach gry prowadzili już 3:0. Z Siedmiu goli jakie strzelono w tym meczu najładniejszy był ten zdobyty w 27 minucie przez Krzysztofa Wartonia, który precyzyjnym uderzeniem w rzutu wolnego wykonywanego z odległości 22 metrów pokonał Adriana Lasotę.

W środę rozegrane zostaną kolejne mecze czwartej rundy, zagrają w nich: Wisan Skopanie - San Kłyżów, Podlesianka Kamień - KP Zarzecze, Słowianin Grębów - Stal Nowa Dęba, LZS Rzeczyca Długa - Sokół Nisko, Bukowa Jastkowice - Unia Nowa Sarzyna, wolny los: Początek spotkań o godzinie 16. Wolnym losem do następnej rundy awansował LZS Jadachy. Ciekawostkę stanowi fakt, że w ćwierćfinale zagra jedna z przegranych drużyn z czwartej rundy, która to będzie o tym zadecyduje losowanie.