Na inaugurację rozgrywek czwartej ligi siatkarzy Stal Nowa Dęba przegrała z Orkanem Nisko

/DASZ/
Na inaugurację rozgrywek czwartej ligi siatkarze Stali Nowa Dęba przegrali we własnej hali z Orkanem Nisko. M. Radzimowski
Siatkarze Stali Nowa Dęba i Orkana Nisko zdobyli pierwsze punkty w rozpoczętym w niedzielę czwartoligowym sezonie. Mecz stał na dobrym jak na tę klasę rozgrywkową poziomie, a poszczególne sety były bardzo emocjonujące.

Stal Nowa Dęba - Orkan Nisko 2:3 (28:30, 29:27, 21:25, 25:21, 11:15).
Stal: Janeczko, Zasadni, S. Nowak, Babula, Ciak, Czuryło - Teczyński (libero), Magda, M. Nowak, Chwałek, P. Miazga, Gaweł.
Orkan: Rębisz, Ryś, Budkowski, Chryń, Skrok, Piotrowski (libero), Rychlak.
Sędziowali: Janusz Kaliński i Tomasz Zarzycki z Mielca. Widzów 100.

Rozpoczęło się od małego skandalu, bowiem o wyznaczonej porze spotkania, godzinie 12 nie było arbitrów. Szczególnie wkurzeni byli kibice, którzy musieli długo czekać na inauguracyjny występ swoich pupili.

DO TRZECH RAZY...

Dziwne, że obie drużyny wiedziały, o której godzinie ma się rozpocząć gra, tylko nie sędziowie. Spóźniając się na mecz arbitrzy się nie popisali, ale mecz poprowadzili już dobrze i żadna ze stron nie mogła mieć do nich pretensji. Najważniejsze, że zapunktowały obie nasze drużyny. Rozpoczęło się bardzo ciekawie i emocjonująco. W pierwszym secie obie drużyny szły "łeb w łeb". Od stanu 24:24 rozpoczęła się gra na przewagi, podczas której zawodnicy nie ustrzegli się wielkiej tremy. Najpierw dwóch setboli nie wykorzystali gospodarze, podobnie było z siatkarzami z Niska. Jednak jak w przysłowiu "do trzech razy sztuka" niżanie postawili kropkę nad i za trzecią piłka setową wygrali partię otwarcia.

ZACHOWALI SIŁY

W drugim secie Orkan grał swoje i w pewnym momencie prowadził 18:12. Nowodębianie jednak nie spasowali i zdołali doprowadzić do wyrównania. I znów o wszystkim decydowała gra na przewagi i znów nim się zakończyła obie drużyny nie wykorzystały pierwszych piłek setowych. Bardziej opanowali byli jednak siatkarze Stali i to oni zdobyli tego seta. Kolejne dwie partie na przemian wygrały Orkan i Stal, więc doszło do tie-breacka. W nim trwała zacięta walka. Przy zmianie stron miejscowi wygrywali 8:7, ale przyjezdni nie rezygnowali i mimo, że grali tylko w siedmioosobowym składzie zachowali w końcówce więcej świeżości. Orkan zdobył trzy punkty z rzędu, objął prowadzenie 10:8, po chwili było 10:9, ale później już dominowali niżanie.

W innych meczach: Tęcza Sędziszów Małopolski - Gimnazjum Białobrzegi 3:0 (25:14, 25:23, 25:16), Lider Kamień - Głogovia Głogów Małopolski 0:3 (7:25, 12:25, 13:25).

1. Głogovia 1 3 3:0