Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nauczyciele z Tarnobrzega uczą się... uczenia w języku obcym. W Liceum imienia Kopernika odbyła się konferencja

Marcin Radzimowski
Jak w polskiej szkole w jezyku angielskim nauczyc historii czy geografii - rozmawiali o tym nauczyciele uczestniczący w konferencji zorganizowanej w Liceum Ogólnokształcącym imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu.

Konferencja dotyczyła projektu „Strona lepszej szkoły” realizowanego w „Koperniku” w ramach Erasmus+.

- Projekt dotyczy podniesienia jakości pracy szkoły, poprzez umożliwienie nauczycielom zdobycia nowych kwalifikacji, udoskonalenia poprzez udział w kursach i również obserwacji pracy innych nauczycieli na danym stanowisku w szkole zagranicznej - wyjaśnia Beata Dul, nauczyciel języka angielskiego, współautorka i koordynatorka projektu w „Koperniku”. - W tym zawodzie musimy się dokształcać, nasza młodzież ma coraz więcej nowych umiejętności i my musimy też nadążyć za młodzieżą, choćby jeśli chodzi o technologie komunikacyjne. Nauczyciel to osoba, która uczy się przez całe życie.

Realizowany w „Koperniku” projekt oparty jest o clil (content and language integrated learning), i dotyczy uczenia przedmiotu innego niż język, za pomocą języka obcego.

- To w tej chwili jest bardzo modne w Europie, bardzo wiele szkół jest dwujęzycznych. My też staramy się dorównać, planujemy w przyszłości otworzyć klasy dwujęzyczne, nasi nauczyciele kształcą się w zakresie tego kierunku, jak pracować metodą clil, jak sobie radzić - dodaje anglistka, Beata Dul.

W tarnobrzeskim ogólniaku są już nauczyciele, którzy są dwuprzedmiotowcami, na przykład skończyli historię lub geografię a następnie język obcy, więc są w stanie uczyć historii i geografii w języku obcym.

- Pozostali nauczyciele uczą się, jak wykorzystywać znajomość języka obcego w uczeniu ich przedmiotów - dodaje koordynatorka projektu. - My, nauczyciele języków obcych służymy pomocą nauczycielom przedmiotowcom w tym zakresie. Kładąc nacisk na wykorzystywanie nowych technologii w procesie kształcenia jak i sprawdzania umiejętności.

Projekt jest w całości finansowany przez Unię Europejską. To bardzo korzystne dla nauczycieli, granty są dosyć wysokie a nie każdego stać, żeby zapłacić za kurs językowy czy metodyczny za granicą.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania




Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy





TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu






Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie





Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni





Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]




ZOBACZ TAKŻE: FLESZ WYBORY PRZED II TURĄ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie