Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niczym patchworki

KAK
Trochę wełny, trochę wzorów, kilka tonacji.
Trochę wełny, trochę wzorów, kilka tonacji. D. Łukasik
Kiedyś patchwork był symbolem angielskiej biedy. Teraz technika łączenia różnych tkanin, by stworzyć oryginalną całość, zyskuje uznanie projektantów.

Patchwork to teraz niemal dziedzina sztuki użytkowej.

Biedota angielska stworzyła patchwork, by wykorzystać nawet najmniejszy, zdatny do użycia kawałek materiału - ze starej sukienki, spodni, poszewki. Potem okazało się, że bardzo pracochłonne, umiejętnie łączone i powtarzane cyklicznie sekwencje wzorów mogą dawać piękną, oryginalną i cenną całość. Zaczęto więc cenić patchwork, który w krótkim czasie przyswoiła sobie sztuka użytkowa i moda. W jej nowoczesnym wydaniu, patchwork to tylko rodzaj zapożyczenia, bowiem określa ciuszki stworzone z różnych tkanin, kompletujące w jedność wiele kolorów. Już samo warstwowanie tkanin i ubrań tworzy swoisty rodzaj nowoczesnego modnego patchworku.
Projektanci podczas pokazów na międzynarodowych targach Igedo w Duesseldorfie udowodnili, że technika patchworku nadal ma się dobrze. Rozmaitość łączonych tkanin, faktur, tonacji kolorystycznych i wielkość poszczególnych części tworzących wyjątkowe stylizacje po prostu zaskakiwała. Ta modna technika, do której odwołują się nawet najwięksi kreatorzy, w tym sezonie zyskuje na znaczeniu, zwłaszcza że jesień to pora łącznia ubrań, wzorów i kolorów - by, mimo chłodów, czuć się dobrze i ciepło.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Niczym patchworki - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie