Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nie udała się miejska inauguracja roku szkolnego, wyszło powiatowo

Zdzisław Surowaniec
Uczniowie ze szkoły specjalnej przecinają wstęgę na otwarcie budynku.
Uczniowie ze szkoły specjalnej przecinają wstęgę na otwarcie budynku. Zdzisław Surowaniec
Falstartem zakończyła się zapowiedziana na środę w Zespole Szkół Ogólnokształcących Numer 2 przy ulicy Wojska Polskiego w Stalowej Woli miejska inauguracja roku szkolnego. Miało na niej dojść do otwarcia gotowego już boiska Orlik.
Dyrektor Marek Czopor tłumaczył dziennikarzom dlaczego brama do Orlika jest zamknięta.
Dyrektor Marek Czopor tłumaczył dziennikarzom dlaczego brama do Orlika jest zamknięta. Zdzisław Surowaniec

Dyrektor Marek Czopor tłumaczył dziennikarzom dlaczego brama do Orlika jest zamknięta.
(fot. Zdzisław Surowaniec)

Jednak z powodu braku formalnej zgody na funkcjonowanie obiektu, do otwarcia nie doszło. - Miałem od wykonawców i firm dokonujących odbiór zapewnienia już przed dwoma tygodniami, że termin nie jest zagrożony. Teraz zapewniają, że w piątek będzie zgoda - mówił do dziennikarzy dyrektor szkoły Marek Czopor. Jednak ponownego zwoływania gości na otwarcie już nie będzie. Bo licho nie śpi i znowu by się okazało, że jednak zgody nie ma.

BYŁY PROTESTY

Tymczasem bez problemów Zespół Szkół Numer 6 Specjalnych w Stalowej Woli przeniósł się z ciasnego budynku po dawnym żłobku do nowoczesnej szkoły w centrum miasta. W poniedziałek przy wejściu do wyremontowanego obiektu uczniowie przecięli wstęgę.

Zanim doszło do zamiany i miasto przekazało szkołę w centrum miasta w zamian za działkę i budynek przy hucie zarządzaną przez powiat, odbył się protest rodziców. W szkole w centrum było bowiem integracyjne gimnazjum. Grupa rodziców była przeciwna likwidacji tej szkoły, na którą jednak miasto łożyło sporo pieniędzy.

Remont byłego gimnazjum rozpoczął się w listopadzie 2011 roku. Potrzebna była adaptacja na potrzeby Zespołu Szkół Numer 6 Specjalnych oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Budynek wyposażono w windę wewnętrzną, wymieniono stolarkę okienną, drzwiową oraz wewnętrzną instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną. Przystosowano również pomieszczenia dydaktyczne i sanitarne na potrzeby szkoły, przedszkola i warsztatów terapii zajęciowej oraz zaadoptowano istniejące pomieszczenia na potrzeby kuchni i jadalni. Ponadto w korytarzu oraz klatkach schodowych pojawiły się płytki antypoślizgowe. Całkowity koszt robót budowlanych wyniósł 1 milion 370 tysięcy złotych.

ZADBAJĄ O SPORT

- Cieszymy się, że udało się doprowadzić tę inwestycję do końca. Teraz będziemy szukać środków, aby zmodernizować ten budynek również od zewnątrz, a także przygotować odpowiednie zaplecze sportowe - zapewnił uczniów, rodziców oraz kadrę Robert Fila, starosta Powiatu Stalowowolskiego.

W szkole uczy się stu trzydziestu uczniów. Barbara Nabrzeska, dyrektor Zespołu Szkół Numer 6 Specjalnych, podczas inauguracji roku szkolnego w nowej siedzibie powiedziała. - Od wielu lat, cała społeczność szkolna pragnęła mieć nowoczesną szkołę. Dotychczasowy budynek nie był dopasowany do naszych potrzeb. Władze powiatowe zapewniały, że nasi uczniowie będą mieć nowoczesny budynek i ta obietnica została spełniona. Dowodem na to, jest miejsce w którym się dzisiaj znajdujemy. Dzięki zaangażowaniu władz powiatowych, nasi uczniowie mają wreszcie zapewnione świetne warunki do nauki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie