Niepełnosprawni tenisiści stołowi z Tarnobrzega potwierdzili klasę

Piotr Szpak
Niepełnosprawni tenisiści stołowi z Tarnobrzega potwierdzili klasę Archiwum klubowe
W Gdańsku rozegrano II Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym, w którym sześciokrotnie medalowe miejsca zajmowali zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg.

Zawody rozgrywano w Centrum Polskiego Związku Tenisa Stołowego imienia Andrzeja Grubby gdzie w turnieju indywidualnym zwyciężył Jerzy Zajdel, natomiast trzecie miejsca w swoich kategoriach zajęli: Piotr Sokalski, Paweł Mazuryk, Dawid Sowa, Paweł Włodyka i Antoni Biedziuk. Z kolei Mariusz Matejek uplasował się na wysokiej piątej pozycji.

Świetny występ w klasie startowej 11 zaliczył Jerzy Zajdel, pokonał on wszystkich swoich przeciwników po 3:0. W fazie grupowej, Michała Bryla (IKS Atak Elbląg), Piotra Dobrzyńskiego (Start Gorzów Wielkopolski) i Mateusza Zawlika (TOP Bolesławiec). W ćwierćfinale zwyciężył Mateusza Gazdę (Start Katowice), w półfinale Damian Fira (Start Gorzów Wielkopolski), a w finale pokonał zdecydowanie 3:0 (11:1, 11:5, 11:6) Waldemara Sadowskiego (Szansa Start Gdańsk).

- Takiego Jurka chcemy oglądać zawsze, bo ma możliwości by zwyciężać w każdych zawodach w klasie 11 – mówi prezes tarnobrzeskiego klubu Rajmund Zięba.

W klasie łączonej 1-3 Piotr Sokalski zajął trzecie miejsce, w pojedynkach w grupie zwyciężył 3:1 z Mateuszem Ziarnikiem z (Triumf Start Bydgoszcz) i przegrał 0:3 z Ryszardem Papisem (Start Warszawa). Natomiast w półfinale pokonał go 3:0 Rafał Czuper ze Start Białystok, który wygrał klasę 1-3.

Paweł Mazuryk w klasie 8 w fazie grupowej pokonał 3:0 Krystiana Kowalczyka z IKS AWF Warszawa, 3:1 Jakuba Mirosława ze Startu Wrocław i 3:0 Marka Ryńskiego (Triumf Start Bydgoszcz). W ćwierćfinale 3:0 Macieja Połubuczko (Start Szczecin), by w półfinale ulec 1:3 Mariuszowi Olczakowi z Bronowianki Kraków.

Dawid Sowa w klasie 9 fazę grupową zakończył z czterema wygranymi pojedynkami i tak po 3:0 pokonał Benedykta Mąkosę (Start Radom), Alberta Mantysa (Start Gorzów Wielkopolski), Grzegorza Gałązkę ze Start Siedlce oraz 3:1 Dariusza Ściganego ze Startu Katowice. W ćwierćfinale zwyciężył 3:0 Michała Klukę ze Startu Łódź by w półfinale ulec 0:3 (9:11, 10:12, 3:11) Pawłowi Konstantynowi z IKS AWF Warszawa. W pojedynku o trzecie miejsce wygrał z kolegą klubowym Mariuszem Matejkiem 3:1.

Natomiast Mariusz w tej samej klasie uplasował się na piątym miejscu. W fazie grupowej turnieju wygrał po 3:1 z Zbigniewem Wrzask ze Startu Wrocław i Bogusławem Dudkiem (niestowarzyszony) by w ćwierćfinale po zaciętej walce ulec 2:3 (6, 10, -6, -5, -7) Dariuszowi Ściganemu ze Start Katowice.

W klasie 10 Paweł Włodyka wygrał fazę grupową pokonując po 3:0 Krzysztofa Dembowskiego (Start Białystok), Włodzimierza Brylaka (Start Warszawa) i Piotra Wilka (Eurobeskidy Łodygowice). W ćwierćfinale zwyciężył 3:0 Radosława Adasiewicza ze Startu Białystok a w półfinale przegrał 1:3 ze zwycięzcą tej klasy startowej Mateuszem Lasotą (Eurobeskidy Łodygowice). Następnie pokonał 3:0 Michała Storonowicza ze Startu Białystok plasując się na trzeciej pozycji.

Należy odnotować też dobry występ Antoniego Biedziuka, którzy w rozgrywkach w grupie wygrał po 3:0 z Maciejem Dominkiem (IKS AWF Warszawa) i Tadeuszem Gontarczykiem (Start Gorzów Wielkopolski) oraz przegrał 1:3 z Rafałem Wasilewskim (Szansa Start Gdańsk). Następnie w pierwszej rundzie turnieju głównego uległ 0:3 Piotrowi Wilkowi z Eurobeskidy Łodygowice. Trzy kolejne pojedynki wygrał po 3:0 z Marcinem Kowalczykiem (Start Wejherowo), Krystianem Spilaszkiem (IKS AWF Warszawa) oraz Stanisławem Ząbkiem (UKS SP 1 Tarnów) zajmując trzecie miejsce i zdobywając brązowy medal.

- Zawody w Gdańsku były kolejnymi, w których nie zawiedliśmy i wróciliśmy z pokaźną liczbą miejsc na podium. Nasz sukces to doskonalą promocja Tarnobrzeg na arenie krajowej – dodał prezes Zięba.