Niepełnosprawni z Tarnobrzega z medalem mistrzostw Polski

/PISZ/
Krzysztof Żyłka (z lewej) i Maciej Nalepka byli najlepszymi zawodnikami tarnobrzeskiej drużyny podczas mistrzostw Polski w Radomiu. Archiwum klubowe
Brązowy medal podczas rozegranych w Radomiu drużynowych mistrzostw Polski w tenisie stołowym niepełnosprawnych zdobyli reprezentanci Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg.

W meczu o brązowy medal tarnobrzeżanie pokonali gospodarzy mistrzostw drużynę Startu Radom 3:0, wcześniej, w walce o awans do finału ulegli ekipie Startu Zielona Góra 2:3. W eliminacjach niepełnosprawni z Tarnobrzega pokonali kolejno: Gdańsk 4:1, Łodygowice 5:0, Warszawę II 5:0 i Katowice 5:0.

- Wracamy do domu szczęśliwi, ten medal ma dla nas olbrzymią wartość. Niewiele brakowało byśmy zagrali w finale. Niestety, w meczu z Zieloną Górą, choć prowadziliśmy 2:0 to przegraliśmy 2:3. Nie robiliśmy z tego tragedii, do meczu z Radomiem przystąpiliśmy mocno skoncentrowani i teraz cieszymy się w miejsca na podium - powiedział nam chwilę po zakończeniu mistrzostw prezes tarnobrzeskiego klubu Rajmund Zięba.

Tarnobrzeska drużyna grała w składzie: Krzysztof Żyłka, Karolina Pęk, Maciej Nalepka, Mariusz Matejek, Paweł Mazuryk. Trenerem jest Jacek Lachor.