Niepełnosprawny kulturysta z Tarnobrzega wygrał zawody Pucharu Polski w Kielcach!

/PISZ/
Michał Kilian zdobył pierwsze miejsce podczas zawodów Pucharu Polski w  kulturystyce, które rozegrane zostały w Kielcach.
Michał Kilian zdobył pierwsze miejsce podczas zawodów Pucharu Polski w kulturystyce, które rozegrane zostały w Kielcach. Archiwum prywatne
Kolejny piękny sukces zanotował na swoim koncie zawodnik Integracji Tarnobrzeg Michał Kilian, który podczas rozegranych w Kielcach zawodów Pucharu Polski w kulturystyce zdobył zloty medal w kategorii osób niepełnosprawnych.

Tarnobrzeżanin powtórzył sukces z ubiegłego roku, kiedy to także zdobył zloty medal podczas pucharowych zmagań. Natomiast wiosną tego roku zajął pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Polski , które odbyły się w Mińsku Mazowieckim.

- Michał jest sportowcem wysokiej klasy, profesjonalnie podchodzi do treningów dzięki czemu odnosi takie sukcesy. Ma już sporą medalową kolekcję i jestem przekonany, że będzie ona cały czas powiększana - mówił zadowolony prezes Stowarzyszenia Integracja Tarnobrzeg Sławomir Wiatrowski.

Michał Kilian kulturystykę trenuje od 2002 roku, jest godnym następcą Czesława Korczaka, który podczas ubiegłotygodniowego Nadwiślańskiego Turnieju Wyciskania Sztangi Leżąc Bartosz 2013 zakończył karierę sportową. W turnieju Bartosza startował także Michał Kilian, który z wynikiem 100 kilogramów został sklasyfikowany na czwartym miejscu. Był to dla Kiliana generalny sprawdzian formy przez mistrzostwami w Kielcach.