Niespodziewana porażka Natalii Partyki. Mistrzynie dały jednak radę

Piotr Szpak
Grająca w tarnobrzeskiej drużynie Chinka Yingying Pan.
Grająca w tarnobrzeskiej drużynie Chinka Yingying Pan. Grzegorz Lipiec
W rozegranym awansem wtorkowym meczu ekstraklasy tenisa stołowego kobiet Polmlek-Zamer Lidzbark Warmiński przegrał ze SPAR-Zamkiem Tarnobrzeg 1:3.

Wyniki gier: Alina Arlouskaja - Yingying Pan 0:3 (9;11, 5:11, 6:11), Monika Pietkiewicz - Li Qian 0:3 (7;11, 9:11, 2:11), Hana Happonowa - Natalia Partyka 3:2 (7:11, 11:7, 8:11, 11:9, 12:10), Arlouskaja - Qian 1:3 (4:11, 11:0, 5;11, 7:11).
W pierwszej grze grająca w lidzbarskim zespole Białorusinka Alina Arlouskaja zmierzyła się z występującą w tarnobrzeskiej drużynie Chinką Yinying Pan. Azjatka spisała się bardzo dobrze pokazując, że jej ciągłe treningi z Li Qian przynoszą efekty w postaci coraz lepszej gry zawodniczki z Chin.

W drugiej grze do stołu podeszły, była zawodniczka tarnobrzeskiego klubu Monika Pietkiewicz oraz Li Qian. Pietkiewicz wręcz marzyła o pokonaniu "Małej", ale na marzeniach się skończyło. dwa pierwsze sety były wyrównane, a obie zawodniczki zasłużyły na brawa. W trzeciej partii Li Qian szybko pozbawiła złudzeń swoją rywalkę. Trzecia gra wieczoru była najlepszą we wtorkowym meczu. Tak Ukrainka Hana Happonowa jak i Natalia Patryka stworzyły piękne widowisko, a minimalnie lepsza okazała się Ukrainka. Do stołu musiała znów podejść Li Qian, którą chciała ograć Białorusinka Arlauskaja. Tyle, że Li Qian zapomniała już jak się przegrywa w Polskiej lidze i pozwoliła rywalce tylko na wygranie seta.

W środę rano tarnobrzeska ekipa wyruszy do Wałbrzycha, gdzie od piątku: Li Qian, Natalia Partyka oraz Kinga Stefańska uczestniczyć będą w Indywidualnych mistrzostwach Polski.