Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowa Dęba zwolni z podatku od nieruchomości przedsiębiorców, którzy stracili dochody przez koronawirusa. Kogo i na jakich zasadach?

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Przedsiębiorca Franciszek Kaproń z Nowej Dęby bardzo długo czekał na ponowne otwarcie miejskiego targowiska. Brak możliwości sprzedaży towaru z powodu obostrzeń dał się mocno we znaki handlowcom.
Przedsiębiorca Franciszek Kaproń z Nowej Dęby bardzo długo czekał na ponowne otwarcie miejskiego targowiska. Brak możliwości sprzedaży towaru z powodu obostrzeń dał się mocno we znaki handlowcom. Wioletta Wojtkowiak
Przedsiębiorcy z Nowej Dęby, którzy ponieśli straty z powodu pandemii koronawirusa, mogą składać wnioski o zwolnienie z podatku od nieruchomości.

Zastój w gospodarce mocno odczuł lokalny rynek. Burmistrz Wiesław Ordon już w marcu zapowiadał, że samorząd będzie chciał wesprzeć przedsiębiorców, którzy z powodu pandemii musieli ograniczyć lub zawiesić działalność. To już pewne.

Rada Miejska w Nowej Dębie z końcem kwietnia podjęła uchwałę w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości przedsiębiorców, który płynność finansowa uległa pogorszeniu z powodu COVID-19. Burmistrz Wiesław Ordon przewiduje, że z pomocy obowiązującej przez trzy miesiące: kwiecień, maj i czerwiec, może skorzystać dwadzieścia lokalnych firm.

Od gastronomii po sport

Uchwała zwalnia z podatku od nieruchomości grunty, budynki i budowle związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, wykonywanej przez przedsiębiorców będących podatnikami podatku od nieruchomości, których działalność gospodarcza została ograniczona i których płynność finansowa uległa pogorszeniu, w następujących dziedzinach działalności ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności:

56.10 A - przygotowanie i podawanie posiłków i napojów gościom siedzącym przy stołach lub gościom dokonującym własnego wyboru potraw z wystawionego menu, spożywanych na miejscu,

82.30 Z - działalność związana z organizacją, promocją lub zarządzaniem imprezami, takimi jak targi, wystawy, kongresy, konferencje, spotkania,

90.0 - działalność twórcza związana z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki

93.0 - działalność sportowa, rozrywkowa i rekreacyjna,

59.14 Z - działalność związana z projekcją filmów lub nagrań wideo w kinach,

56.30 - konsumpcja i podawanie napojów, 96.02 Z - fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne,

96.04 Z - działalność usługowa związana z poprawą kondycji fizycznej,

91.0 - działalność bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostała działalność związana z kulturą, związanych z prowadzeniem usług hotelarskich w rozumieniu art. 3 ust.1 pkt 8 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych.

Zwolnienie z podatku stosuje się za kwiecień, maj i czerwiec tego roku. Uchwała obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku.

Przedsiębiorca, który chce skorzystać z ulgi, powinien złożyć w urzędzie miasta stosowne dokumenty. Druki deklaracji można pobrać ze strony internetowej urzędu

Kliknij i wejdź
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie