Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowe badania laboratoryjne w szpitalu w Stalowej Woli. Będą mniejsze kolejki do specjalistów

Zdzisław Surowaniec
Dyrektor stalowowolskiego szpitala Mirosław Leśniewski.
Dyrektor stalowowolskiego szpitala Mirosław Leśniewski. Zdzisław Surowaniec
Więcej badań oferowanych przez szpitalne laboratorium, a także ułatwienie pacjentom dostępu do niektórych poradni - to jedne z pierwszych efektów pracy Mirosława Leśniewskiego, kierującego od czerwca stalowowolskim szpitalem.

- "Szpital frontem do pacjenta", to główna zasada, jaką chcę aby obowiązywała w kierowanej przeze mnie placówce. Stąd szereg zmian, czasem niewielkich, ale jednak ułatwiających życie pacjentom - mówi dyrektor Leśniewski.

Jedną z tych niewielkich, ale istotnych nowości w stalowowolskim szpitalu, jest zorganizowanie drugiego stanowiska poboru krwi w Laboratorium Diagnostycznym. To znacznie skróciło czas oczekiwania pacjentów na pobranie krwi do badań. Dodatkowo, uruchomiono w nim nowe badania, jakich do tej pory tu nie wykonywano, np. test Western Blot (np. potwierdzający boreliozę), test na obecność wirusa różyczki czy badania na poziom witamin, a także leków w organizmie.

Innym nowym, ale ważnym badaniem, jakie można od niedawna wykonać w szpitalnym laboratorium, jest wykrywanie markerów nowotworowych. - Dzięki temu, pacjenci ze Stalowej Woli i okolic nie muszą już jeździć na tego rodzaju badania do Rzeszowa czy Lublina - mówi dyrektor Leśniewski.

Zmiany zaszły również w przyszpitalnej przychodni specjalistycznej. - Znieśliśmy limity przyjęć w Poradni Onkologicznej, dzięki czemu pacjenci mają być w niej przyjmowani najpóźniej następnego dnia po rejestracji. W onkologii czas odgrywa kluczowe znaczenie i chorzy nie powinni tracić go na czekanie w długich kolejkach. Docelowo, podobnie ukrócić kolejki zamierzamy również w poradniach Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej oraz w Diabetologicznej - zapowiada Mirosław Leśniewski.

Kolejną nowością w przychodni będzie wydzielenie Poradni Preluksacyjnej, w której będą wykonywane badania bioder u niemowląt. Chodzi o to, aby rodzice nie musieli czekać z nimi w długich kolejkach i narażać je na kontakt z chorymi czekającymi do innych poradni. To rozwiązanie ma funkcjonować już od 1 listopada.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie