Nowo przyjęci policjanci po szkoleniu trafią do komend w...

  Nowo przyjęci policjanci po szkoleniu trafią do komend w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Stalowej Woli i Kolbuszowej (zdjęcia)

  Zdjęcie autora materiału

  Marcin Radzimowski

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Nowo przyjęci policjanci po szkoleniu trafią do komend w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Stalowej Woli i Kolbuszowej (zdjęcia)
  1/28
  przejdź do galerii

  ©podkarpacka policja

  Jednostki policji w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Stalowej Woli i Kolbuszowej zasili za osiem miesięcy 27 nowo przyjętych policjantów, którzy w czwartek złożyli ślubowanie. Rotę ślubowania funkcjonariuszki i funkcjonariusze wypowiedzieli w obecności kierownictwa, wojewody oraz swoich najbliższych.
  Uroczystość ślubowania zorganizowano w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Po złożeniu meldunku, w obecności sztandaru, 23 policjantów i 4 policjantki wypowiedziało słowa roty ślubowania: „Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. (...)”

  Nowo przyjęci odebrali legitymacje służbowe z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie inspektora Henryka Moskwy. Gratulacje złożyła im wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Kapelan podkarpackich policjantów ksiądz Marek Buchman odmówił modlitwę w intencji policjantów, będących na początku swej zawodowej drogi. Po uroczystości był czas na pamiątkowe fotografie i życzenia. Nie brakowało wzruszeń.

  Przed młodymi policjantami półroczne szkolenie podstawowe, a potem blisko dwumiesięczna adaptacja zawodowa. Potem funkcjonariusze rozpoczną służbę w swoich macierzystych jednostkach, między innymi w Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie, w komendach w Tarnobrzegu, Stalowej Woli i Kolbuszowej.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


  ZOBACZ TAKŻE: Flesz. Regionalny Puchar Polski, Król Twittera w V lidze, Odra bardziej hiszpańska

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo