Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
We wrześniu 1997 roku w Lidze Mistrzów zadebiutował Jerzy...

Od Szczęsnego do Szczęsnego, czyli polscy bramkarze, którzy zagrali (i nadal grają) w Lidze Mistrzów [GALERIA]

Jerzy Dudek

We wrześniu 1997 roku w Lidze Mistrzów zadebiutował Jerzy Dudek. W barwach Feyenoordu Rotterdam, z którego przeniósł się później do Liverpoolu. W sezonie 2004/05 Polak wygrał z tym ostatnim zespołem Champions League, zostając jednym z bohaterów niesamowitego finału z AC Milan. The Reds przegrywali wówczas do przerwy 0:3, by odrobić straty i wygrać po rzutach karnych. Dudek najpierw, niemal cudem, obronił wówczas w ostatniej minucie dogrywki groźny strzał Andrija Szewczenki, a w serii jedenastek dosłownie tańczył w bramce (pamiętacie jeszcze skąd wzięła się nazwa "Dudek Dance"?), broniąc uderzenia Andrei Pirlo i (znów) Szewczenki. A Serginho tak zahipnotyzował, że Brazylijczyk strzelił nad poprzeczką.

W sumie Jerzy Dudek rozegrał w Lidze Mistrzów 47 spotkań. Ostatnie w Realu Madryt, gdzie był zmiennikiem Ikera Casillasa.

Platan będzie przypominał o termomodernizacji miechowskiej „dwójki”